یخچال فریزر جز یکی از ضروری ترین وسایل آشپزخانه محسوب میشود و وجود آن در هر خانه ای جز یکی از ملزومات است. امروزه و با پیشرفت تکنولوژی، یخچال فریزرها در انواع مختلفی ساخته میشوند و در ساخت هر کدام از آنها یکسری از این تکنولوژی ها به کار میرود. ما در این مقاله قصد داریم شما را با یخچال فریزر دوقلو، موارد استفاده، مزایا و معایب آن آشنا کنیم. در ادامه به معرفی یخچال فریزر دوقلو میپردازیم.

معرفی یخچال فریزر دوقلو

یخچال فریزر دوقلو در بعضی از کشورها به عنوان زیرمجموعه ای از یخچال فریزر ساید بای ساید به شمار می آید. در واقع میتوان گفت که این یخچال ها نسخه ی حجیم تری از ساید بای سایدها هستند. یک یخچال فریزر دوقلو از دو بخش مستقل و جداگانه یخچال و فریزر تشکیل شده است. شما میتوانید این دو بخش را در کنار هم بگذارید و مانند یک یخچال فریزر ساید بای ساید استفاده کنید. و یا اینکه این دو بخش جداگانه را مستقل از هم در آشپزخانه خود قرار دهید و از آنها به عنوان یک یخچال تک و فریزر تک استفاده کنید. امکان دیگری که این نوع از یخچال فریزرها در اختیار شما قرار میدهند این است که شما میتوانید یخچال و یا فریزر را بسته به نیاز خود به صورت جداگانه از یک فروشگاه اینترنتی و یا مغازه خریداری نمایید.

اگر خانواده ای پرجمعیت دارید و عادت خرید شما به اینصورت است که مواد غذایی را به صورت یکجا خریداری میکنید و در یخچال فریزر خود ذخیره میکنید. پیسنهاد ما به شما یخچال فریزر دوقلو است.

تفاوت یخچال فریزر دوقلو با ساید بای ساید

یکی از تفاوتهایی که میتوان برای این دو نوع یخچال در نظر گرفت این است که بخش فریزر در یخچال فریزر دوقلو  با بخش فریزر در یخچال فریزر ساید بای ساید فرق دارد. در یخچال فریزر دوقلو بر خلاف یخچال فریزر ساید بای ساید طبقه بندی به صورت کشویی است. اما در یخچال فریزر ساید باید ساید بخش های مختلف به صورت طبقه ای از هم جدا شده است. بر روی درب یخچال فریزر دوقلو برعکس یخچال ساید بای ساید آبسردکن وجود ندارد.

موضوع بعدی بحث حمل و نقل است. حمل و نقل یخچال فریزر دوقلو به دلیل جدا بودن دو بخش آن از هم از ساید بای ساید بسیار راحتتر است. البته باید در نظر داشت که این یخچال ها بدلیل اندازه بزرگی که دارند در آشپزخانه های کوچک جا نمیشوند. همچنین لازم به ذکر است که امروزه و با توجه به مدرن شدن طراحی آشپزخانه ها، یخچال فریزرها عموما در میان کابینت ها و داخل کاور قرار میگیرند. اندازه استاندارد این کاور براساس ابعاد یخچال فریزر ساید بای ساید است و استفاده از انواع یخچال فریزر دوقلو در آن امکان پذیر نیست.

سخن آخر

شاید در نگاه اول خرید یک یخچال فریزر کار آسانی به نظر برسد، اما نکات زیادی هستند که شما باید در هنگام خرید به آنها توجه کنید. علاوه بر نکات فنی، سلیقه­ی افراد خانواده، دکوراسیون آشپزخانه و میزان بودجه از فاکتور­های مهم دیگری هستند که باید مد نظر قرار داده شوند. اگر تمایل دارید تا اطلاعات کاملی راجع به انواع یخچال فریزر، مزایا و معایب هر یک و تکنولوژی های استفاده شده در آنها بدست آورید؛ پیشنهاد میکنیم که راهنمای خرید یخچال فریزر را با دقت مطالعه نمایید. در انتها  امیدواریم که از این مطلب کمال استفاده را برده باشید و پس از مطالعه­ ی آن به راحتی بتوانید یخچال فریزر مناسب خود را انتخاب کنید.