۶ حرکت اشتباه بدنسازی که دیگر نباید انجام بدهید

روانشناسان و مشاوران فردی معتقد هستند در زمانی که شما هدفی بلند مدت را انتخاب می‌کنید نیازمند بازبینی و بررسی دوباره آن در در بازه های مختلف زمانی هستید.

به طور مثال وقتی هدفتان تبدیل شدن به ورزشکاری تنومند است باید برنامه ای کاملا منسجم برای خود بچینید و در کنارش این پیشرفت علم و بدن شماست که نیاز شما به بازبینی برنامه‌تان را بیشتر میکند.

حساب کنید اگر تا به الان ورزش بدنسازی به همان شکل اولیه باقی می‌ماند باید وزنه های خود را از سنگ انتخاب می‌کردیم و در کنار آن این تکامل و بهبود تکنیک هاست که ورزش بدنسازی را در اوج خود نگاه داشته است

در این مطلب ۶ تکنیکی را برای شما بازگو می‌کنیم که از انجام دادن آن باید پرهیز کنید

 

۱:جلو پا دستگاه

حرکت نامناسب بدنسازی
جلو پا ماشین بدنسازی

آیا در طول روز پای خود را به صورت نشسته به بیرون پرتاب می‌کنید؟ طبیعتا نه اگر هم انجام بدهید احتمالش بسیار کم است،مربی و تمرین دهنده شخصی مایک دوناوانیک (Mike Donavanik) با مدرک CSCS, CPT معتقد است ما در حالت طبیعی حرکت کردن چه بلند کردن اجسام چه قدم برداشتن نیازی به فشار آوردن بیش از حد به این اندام و زانو نداریم.

در حالتی دیگر میتوان گفت تاندون پای شما برای انجام دادن این حرکت آفریده نشده است طبیعتا اگر میخواهید تکنیک استفاده شدتان بالاترین کارایی را داشته باشد  می‌توانید از تکنیک های زیر استفاده کنید

 

حرکت جایگزین

 

اسکواد،ددلیفت،پرش و لانج بهترین حرکت جایگزین این تکنیک است،با انجام دادن این تمرینات عضلات ناحیه همسترینگ و عضلات کوچک پایدار کننده اندامتان را به خوبی پرورش می‌دهید.به طور خلاصه شما تکنیکی را برای پایتان اجرا کنید تا در حرکت های روزمره به کارتان بیاید.

 

۲:زیر بغل سیم کش تا پشت گردن

نحوه انجام زیر بغل سیمکش بدنسازی
زیربغل سیمکش از پشت بدنسازی

وقتی که شما در حال پایین کشیدن دسته های سیمکش خود تا انتهای گردن خود هستید و این کتف و دست های شماست که بیشترین فشار را تحمل میکند،در حالت طبیعی و روزانه شما چنین فشاری را  به دستان و کتفانتان وارد نمی‌کنید

هولی پرکینگز (Holly Perkins) کارشناس CSCS میگوید در هنگامی که شما دسته های سیمکش را به پشت گردنتان می‌آورید احتمال پارگی و آسیب جدی به اندام هایتان بالا میرود نه تنها در این حرکت،بلکه شما باید در حرکاتی که بیشترین فشار را در انتهای بسته یا باز شدن اندام هایتان می‌آورید احتیاط بالایی باید داشته باشید.

 

حرکت جایگزین

 

حرکت سیمکش به خودی خود بسیار مفید است اما این میزان بالا و پایین کشیدن دسته های سیمکش است که احتمال آسیب رسانی به عضلاتتان را بالا می‌برد،شما در هنگامی که میخواهید دسته ها را به پایین بکشید تا حد امکان به زیر سر و بالای گردن تجاوز نکنید.

در کنار آن بشتر بر روی استقامت پایین و بالا کشیدن تمرکز کنید تا عضلاتتان دچار آسیب نشود.

 

۳:اسکات اسمیت

حرکت نادرست اسکات اسمیت بدنسازی
اسکات اسمیت بدنسازی

اسکات اسمیت دقیقا جایگزین اسکات معمولی است،در انجام دادن این حرکت این کمر و بدن شماست که به خوبی عمود بر سطح زمین میشود ولی این فشار و استرس بالای وارد بر عضلات کمر و صاف نگه داشتنش است که خطر احتمال آسیب دیدن را بالا می‌برد.

لو اسکولر (Lou Schuler) کارشناس cscs و بنیانگذار شرکت  Rules of Lifting Supercharged عقیده دارد در هنگامی که شما در حال انجام این حرکت هستید این فشار و استرس بالایی که بر روی زانو های شما قرار دارد خطر صدمه دیدن را به شدت بالا میبرد.

 

حرکت جایگزین

 

شما با انجام دادن تمرین های دیگری همچون اسکات با وزن خود بدن یا با استفاده از هالتر یا وزنه به صورت آزاد میتوانید تعادل بهتری بر روی کمر و زانوی خود داشته باشید و اینرا هم بدانید مقدار وزنه و تجربه شما در انجام حرکت رابطه مستقیمی با کسب نتیجه بهتر دارد.

 

۴:تکنیک سوپر من

تکنیک سوپر من بدنسازی و فشار بالای وارده بر کمر در حرکت سوپر من
سوپر من بدنسازی

 

کارشناسان جهانی معتقد هستند این تنها فشار بالاست که بر روی مهره های کمر خود می‌آورید،درست است که شما در حال قوی کردن عضلات هماهنگ کننده پشتی و ماهیچه های ستون مهره خود هستید اما این فشار بسیار بالایی که بر روی این عضلات می‌آورید است که خطر آسیب رساندن به شما را بالا میبرد.

اگر ورزشکاری تازه‌کار و کم تجربه باشید باید از انجام دادن این حرکت پرهیز کنید حتی ورزشکاران حرفه ای و باتجربه هم باید درانجام این حرکت فشار بالایی به خود نیاورند.

 

حرکت جایگزین

 

تکنیک وحرکت بدنسازی و حرکت جایگزین بدنسازی
حرکت صحیح بدنسازی جایگزین سوپر من

برای اینکه بتوانید این حرکت را به طور ایمن‌تری انجام دهید می‌توانید از عکس زیر الگو برداری کنید در این حرکت شما کف دست مخالف با یک زانوی خود را بر روی زمین میگذارید و به آرامی دست و پای خود را بالا و پایین ببرید.

 

 

۵:دیپ دستگاه

حرکت دیپ پشت بازو بدنسازی با فشار بالا
دیپ پشت بازو بدنسازی

اگر قصد این را دارید پشت بازوی خودتان را قوی کنید ما به شما پیشنهاد میکنیم این تکنیک را انجام ندهید،در انجام این حرکت وزن شما به عنوان دمبل حساب می‌شود پس انتخابی در مقدار وزنه خود ندارید.

تصور کنید در اولین روز شرکت در باشگاه بدنسازی بخواهید ۶۵ کیلو جلو بازو بزنید طبیعتا اگر هم بتوانید انجام دهید آسیب های وارد به دستتان جبران ناپذیر خواهد بود،در کنار فشار وارد به کتف و عضله کوچک پشت بازویتان نگه داشتن سر و کتف در بالاترین حالت ممکن باید بسیار رعایت شود.

 

۶:هرچیزی که به شما آسیب بزند

صدمات و عوارض جبران ناپذیر بدنسازی
مراقبت از بدن در بدن سازی

 

اگر از بزرگترین مربی ها بپرسیم اشتباه‌ترین تکنیک ممکن در بدنسازی چیست،حتما میگویند هر فرد آنجا که میفهمد نباید حرکتش را ادامه دهد ولی در انجام دادنش استمرار بورزد بزرگترین اشتباه را انجام داده است.

اینکه بتوانید سریعتر جلو بازو بزنید یا وزنه بیشتری را با کمر بلند کنید نمیتوانیم بگوییم حرفه ای هستید،بلکه تنها آسیب طولانی مدتی را در بدنسازی به خودتان وارد میکنید.

 

 

با رعایت موارد بالا و احتیاط دز انجام هر تکنیکی،سلامتی خود و خانواده‌تان را تضمین می‌کنید.

آخرین مقالات

معرفی تلویزیون های QLED

با پیشرفت تکنولوژی و علم روز لوازم خانگی نیز دستخوش تغییرات شده و ممکن است شما را در انتخاب دچار مشکل کند تلویزیون یکی از چیزهاییست که با تنوع و قابلیت های بسیارش سبب سردرگمی خواهد کرد در این مقاله به معرفی یکی از انواع تلویزیون ها می پردازیم که سبب انتخاب بهتر شما می شود.

عیب‌های رایج در ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی یکی از وسایل مهم در خانه می باشد و به دلیل پر مصرف بودن ممکن است مشکلاتی در آن ایجاد گردد که بررسی بعضی از این مشکلات باید زیر نظر متخصص صورت گیرد در این مقاله به بررسی مهمترین مشکلات پرداخته ایم.

چرخه بازار لوازم خانگی می چرخد

طبق خبری که توسط اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران منتشر شد، ماه پس از ممنوعیت وارداتی برخی اقلام لوازم خانگی و تخصیص ارز نیمایی...

هفت محور رونق تولید در سال ۹۸

توضیح درباره دلایل توجه به رونق تولید توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال ۱۳۹۸ و معرفی و بررسی هفت محور در سال جدید در مجله اینترنتی نستلن

وارداتی بودن بیش از ۹۰ درصد کولرهای گازی

به ادعای یکی از فعالان اقتصادی و با توجه به فرا رسیدن فصل سرما در سال گذشته، عده ای به خرید انبوه کولر گازی روی آوردند و ممکن است بازار بحران جدیدی را تجربه کنند. با مطالعه این مقاله به علت وارداتی بودن کولر گازی و همینطور کمبود این وسیله سرمایشی پیشرفته، بیشتر پی خواهید برد.

پست های مرتبط

در روزنامه ها در صندوق پستی خود بمانید