چه چیزی باعث بوی بد یخچال فریزر میشود؟

بوی بد یخچال یکی از عواملی است که ممکن است افراد را در داخل خانه اذیت کند به همین دلیل در مقاله چه چیزی باعث بوی بد یخچال فریزر میشود؟ به معرفی عواملی که باعث ایجاد این بو می شوند پرداخته ایم و برای آن می توانید اقداماتی انجام دهید که یخچال بوی بد به خود نگیرد.

عوامل موثر در بوی بد یخچال فریزر

جنس یخچال

یکی از مهم ترین مشکلات احتمالی که ممکن است در ایجاد بوی بد یخچال نقش داشته باشد همین جنس یخچال است. به طور طبیعی اکثر یخچال هایی که ما از آن ها استفاده می کنیم جنس پلاستیکی دارند و این که این جنس بوهایی را از مواد غذایی درون یخچال به خود جذب می کنند و همین عامل باعث ایجاد بوی بد یخچال می شود. اما بهترین راهکار برای از بین بردن این بو این است که می توان از یک ظرف سر باز جوش شیرین در داخل یخچال استفاده کرد به طوری که این ماده به سادگی تمامی بوهای بد موجود در داخل یخچال را به خود جذب می کند و همین عامل باعث می شود که دیگر یخچال بوی بد نداشته باشد.

هم چنین اگر جوش شیرین ندارید می توانید از یک فنجان قهوه استفاده کنید، قهوه علاوه بر از بین بردن بوهای بد در جذب این بوها به خود نقش موثری دارد و شما می توانید از این راهکار برای از بین بردن بوی بد یخچال استفاده کنید.

مواد غذایی باقی مانده در یخچال

تنها دلیل موجود برای ایجاد بوی بد یخچال جنس پلاستیکی خود یخچال نیست اما همان طور که در بالا هم اشاره کردیم یکی از اصلی ترین عوامل است که می توانید برای از بین بردن آن از قهوه و یا جوش شیرین در داخل یخچال استفاده کنید. دلیل مهم دیگر برای ایجاد بوی بد یخچال می توان به سبزیجات باقی مانده در داخل قفسه ها اشاره کرد. اگر این سبزیجات بوی بسیار نامطبوعی دارد باید قفسه را نیز از یخچال بیرون آورد و آن را هم شست تا بویی باقی نماند. سبزیجات باقی مانده نقشی تعیین کننده در ایجاد این بو دارند و همیشه سعی کنید قبل از این که این سبزیجات بخواهند از خود بویی نامطبوع ترشح کنند آن را از یخچال بیرون بیاورید.

صندوق ها و درزهای داخل یخچال

یکی دیگر از عواملی که در ایجاد بوی بد یخچال نقش دارد صندوق هایی است که در داخل یخچال قرار گرفته و محل مناسبی برای گیر کردن تکه های مواد غذایی است. زمانی که این تکه ها به مدت طولانی در داخل یخچال قرار بگیرند بستگی به جنس ماده غذایی کپک می زند و همین عامل باعث ایجاد بوی بد می شود به همین دلیل هر دو ماه یکبار این صندوق ها را از داخل یخچال خود بیرون بیاورید و آن را به صورت کامل مورد شست و شوی خود قرار دهید. برای شستن این صندوق ها باید از پودر سفید کننده به اضافه آب گرم استفاده کنید و بعد از شستن آن باید به صورت کامل خشک کنید تا رطوبتی بر روی آن باقی نماند.

سینی های داخلی

اما یکی دیگر از عوامل که در ایجاد بوی بد یخچال نقش دارد سینی ها قرار گرفته شده در داخل یخچال است. همیشه بر روی سطح این سینی ها رطوبتی قرار گرفته که اگر به صورت مداوم آن را خشک نکنید این رطوبت در معرض هوای سرد قرار می گیرد و همین عامل کافی است که بوی بسیار بدی را از خود منتشر کند به همین دلیل به این نکته بسیار دقت کنید و لازم است هر هفته یکبار سطح سینی های داخل یخچال را تمیز کنید تا از ایجاد بوی بد یخچال در امان بمانید. برای شست و شوی سینی ها هم اول باید یخچال را از برق بکشید و طبق دفترچه راهنمای یخچال این سینی ها را خارج کرده و سپس به وسیله آب گرم و مایع ظرفشویی این سینی ها را بشویید تا کاملا تمیز شود.

بوی بد یخچال از خود وسیله نیست! پس چه چیزی باعث بوی بد یخچال فریزر میشود؟

گاهی اوقات ممکن است تمامی این راه حلها را انجام داده باشید اما هنوز این بو برطرف نشده باشد در این صورت شک نکنید که یخچال هیچ تقصیری در ایجاد این بو ندارد و شما باید بخش زیر یخچال را نگاه کنید که ممکن است مواد غذایی در این سطح افتاده باشد و بعد از گذشت مدت زمان طولانی گندیده شده باشند و این بو را از خود ترشح می کنند به همین دلیل لازم است که همیشه به قسمت های اطراف یخچال توجه ویژه ای داشته باشید تا از بروز این عوامل جلوگیری کنید بهترین راه حل این است که به آرامی و آهستگی مواد غذایی را از داخل یخچال بیرون بیاورید و آن را از داخل یخچال خارج کنید تا از افتادن مواد غذایی به قسمت های اطراف یخچال جلوگیری کنید به هر حال این بخش هم از اهمیت زیادی در ایجاد بوی بد یخچال برخوردار است.

مباحثی وجود دارد در ارتباط با جوش شیرین و این که چگونه می تواند بوهای بد داخل یخچال را حذف کند. یکی از مهمترین عوامل که در بوهای بد یخچال نقش دارد، مواد اسیدی است. جوش شیرین به دلیل داشتن ماده ای به نام بی کربنات سدیم، مواد اسیدی در هوای اطراف یخچال را به تعادل می رساند و همین عامل باعث کاهش و یا حذف کلی بوی بد یخچال می شود. به هر حال مهم ترین عوامل که در ایجاد این بو نقش دارند مواد غذایی است که در داخل یخچال به مدت طولانی باقی می مانند و به دلیل عدم کنترل آنها در داخل یخچال این بوها تشکیل می شوند.

همیشه سعی کنید که بر روی بخش ورودی و خروجی یخچال خود مدیریت داشته باشید و بدانید که چه مواد غذایی در داخل یخچال قرار گرفته و این که چقدر این مواد می توانند در داخل یخچال باقی بمانند.

سخن آخر

با توجه به نکات گفته شده در مقاله چه چیزی باعث بوی بد یخچال فریزر میشود؟ می توانید به سادگی تشخیص دهید که عامل ایجاد بوی بد یخچال شما چیست و این که چگونه می توانید با این عامل مقابله کنید و این که چگونه این بو را از داخل یخچال خود حذف کنید. به هر حال این یکی از مهم ترین وظایف هر خانه دار ایرانی است که باید بدان دقت داشته باشد تا سلامت خود و کسانی که در داخل خانه زندگی می کنند با خطر مواجه نشود. در انتها از همراهی شما عزیزان کمال تشکر را داریم و خواهشمندیم که نظرات و تجربیات خود را در این خصوص با ما در میان بگذارید. اگر قصد خرید دستگاهی جدید دارید پیشنهاد میکنیم که به لینک خرید یخچال فریزر مراجعه کنید.

آخرین مقالات

معرفی تلویزیون های QLED

با پیشرفت تکنولوژی و علم روز لوازم خانگی نیز دستخوش تغییرات شده و ممکن است شما را در انتخاب دچار مشکل کند تلویزیون یکی از چیزهاییست که با تنوع و قابلیت های بسیارش سبب سردرگمی خواهد کرد در این مقاله به معرفی یکی از انواع تلویزیون ها می پردازیم که سبب انتخاب بهتر شما می شود.

عیب‌های رایج در ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی یکی از وسایل مهم در خانه می باشد و به دلیل پر مصرف بودن ممکن است مشکلاتی در آن ایجاد گردد که بررسی بعضی از این مشکلات باید زیر نظر متخصص صورت گیرد در این مقاله به بررسی مهمترین مشکلات پرداخته ایم.

چرخه بازار لوازم خانگی می چرخد

طبق خبری که توسط اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران منتشر شد، ماه پس از ممنوعیت وارداتی برخی اقلام لوازم خانگی و تخصیص ارز نیمایی...

هفت محور رونق تولید در سال ۹۸

توضیح درباره دلایل توجه به رونق تولید توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال ۱۳۹۸ و معرفی و بررسی هفت محور در سال جدید در مجله اینترنتی نستلن

وارداتی بودن بیش از ۹۰ درصد کولرهای گازی

به ادعای یکی از فعالان اقتصادی و با توجه به فرا رسیدن فصل سرما در سال گذشته، عده ای به خرید انبوه کولر گازی روی آوردند و ممکن است بازار بحران جدیدی را تجربه کنند. با مطالعه این مقاله به علت وارداتی بودن کولر گازی و همینطور کمبود این وسیله سرمایشی پیشرفته، بیشتر پی خواهید برد.

پست های مرتبط

در روزنامه ها در صندوق پستی خود بمانید