ویدیو آموزش سرویس کولر (قسمت سوم ازبین بردن صدای کولر)

[gap]

یکی از لذت بخش ترین لحظات در فصل تابستون فرار کردن از هوای گرم و خشک بیرون و استراحت کردن زیر باد مطبوع کولر هست، اما بعضی وقتها این لذت بخاطر صدا های ناهنجار کولر آزار دهنده میشه.

صدای کولر اکثرا به ۲ دلیل بوجود میاد

  • اول) خشک بودن یاتاقان کولر و دوم سفت یا شل بودن بیش از حد تسمه کولر که در این ویدویو قصد داریم به شما آموزش بدیم به چه صورت این مشکلات رو حل کنید تا به از‌بین بردن صدای کولر آبی کمک کنید ، یاتاقان کولر در اصل به ۲ بربرینگی گفته میشه که در دو طرف پره های کولر قرار داره که خشک شدن این بربرینگ ها باعث ایجاد صدا در کولر میشه، ابتدا تسمه کولر رو خارج کنید و بعد به راحتی و با یک ‍پیچگوشتی درپوش روی یاتاقان رو بازکرده  و با روغندون داخل اون رو روغنکاری کنید و به آرومی پره کولر رو بچرخونید تا روغن به همه قسمت های بربرینگ نفوذ کنه
  • دوم) برای تنظیم کردن تسمه کولر به ۲ عدد آچار ۱۳ نیاز دارید. همونطوری که ملاحظه می کنید موتور کولر به وسیله ۴ عدد پیچ روی بدنه بسته شده ابتدا پیچهای موتور کولر رو با آچار ۱۳ شل کنید تا موتور به راحتی به عقب و جلو حرکت کنه بعد تسمه کولر رو جا انداخته و با دو انگشت میزان صفت یا شل بودن اون رو امتحان کنید، حالت مطلوب و صحیح تسمه اینه که نه زیاد شل باشه و نه زیاد سفت، با حرکت دادن موتور کولر تسمه رو در حالت مناسب قرار بدید و پیچهای موتور رو به خوبی سفت کنید .

به همین راحتی از شر صدای کولر آبی راحت شدید 🙂

از اینکه همراه ما بودید متشکریم

 

 

آخرین مقالات

معرفی تلویزیون های QLED

با پیشرفت تکنولوژی و علم روز لوازم خانگی نیز دستخوش تغییرات شده و ممکن است شما را در انتخاب دچار مشکل کند تلویزیون یکی از چیزهاییست که با تنوع و قابلیت های بسیارش سبب سردرگمی خواهد کرد در این مقاله به معرفی یکی از انواع تلویزیون ها می پردازیم که سبب انتخاب بهتر شما می شود.

عیب‌های رایج در ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی یکی از وسایل مهم در خانه می باشد و به دلیل پر مصرف بودن ممکن است مشکلاتی در آن ایجاد گردد که بررسی بعضی از این مشکلات باید زیر نظر متخصص صورت گیرد در این مقاله به بررسی مهمترین مشکلات پرداخته ایم.

چرخه بازار لوازم خانگی می چرخد

طبق خبری که توسط اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران منتشر شد، ماه پس از ممنوعیت وارداتی برخی اقلام لوازم خانگی و تخصیص ارز نیمایی...

هفت محور رونق تولید در سال ۹۸

توضیح درباره دلایل توجه به رونق تولید توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال ۱۳۹۸ و معرفی و بررسی هفت محور در سال جدید در مجله اینترنتی نستلن

وارداتی بودن بیش از ۹۰ درصد کولرهای گازی

به ادعای یکی از فعالان اقتصادی و با توجه به فرا رسیدن فصل سرما در سال گذشته، عده ای به خرید انبوه کولر گازی روی آوردند و ممکن است بازار بحران جدیدی را تجربه کنند. با مطالعه این مقاله به علت وارداتی بودن کولر گازی و همینطور کمبود این وسیله سرمایشی پیشرفته، بیشتر پی خواهید برد.

پست های مرتبط

در روزنامه ها در صندوق پستی خود بمانید