وسایل مورد نیاز برای آشپزخانه

قطعا هنگام کار در آشپزخانه، کم بودن یکی از وسایل را برای به تسریع انداختن کارهایتان احساس کرده‌اید. ما در این مقاله معرفی چند لوازم مورد نیاز آشپزخانه را برایتان به اشتراک گذاشته‌ایم تا با معرفی آنها توانسته باشیم در عملکرد کارهایتان در آشپزخانه تاثیر مثبتی داشته باشیم.

[gap height=”10″]

وسایل مورد نیاز برای آشپزخانه

[gap height=”5″]

  • بخارپز

یکی از وسایل مورد نیاز برای آشپزخانه، بخارپز است که با استفاده آن می‌توان یک غذای سالم، رژیمی و خوشمزه تهیه کرد.

[gap height=”3″]

  • خردکن

خردکن به کارتان سرعت می‌بخشد و مواد را می‌توانید بسیار تازه استفاده کنید. شما به راحتی و خیلی سریع می‌توانید پیاز و یا جعفری را خرد کرده و در کنار غذایتان میل کنید.

[gap height=”3″]

  • قیچی آشپزخانه

یکی دیگر از وسایل مورد نیاز برای آشپزخانه، قیچی مخصوص است؛ از آن می‌توانید برای برش و خرد کردن مرغ و گوشت خام، نان، سبزی‌ها و حتی بریدن پیترا استفاده کنید.

[gap height=”3″]

  • گوشت کوب برقی

یک مخلوط کن کوچک برای پوره کردن غذاهای داغ است. از این وسیله برای پوره کردن سیب زمینی‌های پخته، سوپ و حتی آبگوشت می‌توانید استفاده کنید. علاوه بر غذا می‌توانید به وسیله گوشت کوب برقی، انواع میوه را پوره کرده و به عنوان دسر استفاده کنید.

[gap height=”3″]

  • ماهی‌تابه در دار

با این وسیله علاوه بر اینکه آشپزی برایتان دلنشین و ساده می‌شود، می‌تواند تمیزی را به آشپزخانه شما هدیه دهد؛ از این وسیله برای پخت همبرگر، استیک، انواع سبزی و جوجه استفاده کنید و غذا با روغن و چربی کمتر تهیه می‌شود.

[gap height=”3″]

وسایل مورد نیاز برای آشپزخانه

[gap height=”3″]

  • چاقو تیزکن

یکی دیگر از وسایل مورد نیاز برای آشپزخانه، چاقو تیزکن است؛ با این وسیله همیشه چاقوهایتان تیز خواهد ماند و سرعت عمل شما را برای آشپزی بیشتر می‌کند.

[gap height=”3″]

  • رنده برقی

از دیگر وسایل مورد نیاز برای آشپزخانه که در تسریع سرعت عملتان نقش دارد، رنده برقی است؛ این دستگاه علاوه بر سرعت بخشیدن از خستگی دست‌ها می‌کاهد.

[gap height=”3″]

  • تخته آشپزی

برای اینکه از انتقال آلودگی به مواد غذایی جلوگیری کنید، استفاده از تخته آشپزی را توصیه می‌کنیم. شما با داشتن ۲ عدد تخته در ابعاد مختلف می‌توانید به خرد کردن سبزی‌ها و گوشت و ماهی سرعت ببخشید.

[gap height=”5″]

از دیگر وسایل مورد نیاز برای آشپزخانه به دستگاه برش برای افرادی که به تزیین غذاهایشان اهمیت می‌دهند، می‌توان نام برد. این وسیله برای برش به صورت تزیینی و ورق ورق کردن انواع میوه‌ها و سبزیجات مناسب است. همینطور سبد سبزی خشک کن هم یکی دیگر از وسایل مورد نیاز برای آشپزخانه به شمار میرود.

[gap height=”10″]

استفاده از هریک این وسایل معرفی شده، باعث می‌شوند کارهایتان هم با سرعت پیش روند، و هم نظم در آن وجود داشته باشد. علاوه بر آن هیچ‌گاه هنگام کار در آشپزخانه احساس خستگی نخواهید کرد. امیدواریم با ارائه این مقاله آموزشی توانسته باشیم در عملکرد کارهایتان در آشپزخانه تاثیر مثبتی داشته باشیم.

آخرین مقالات

معرفی تلویزیون های QLED

با پیشرفت تکنولوژی و علم روز لوازم خانگی نیز دستخوش تغییرات شده و ممکن است شما را در انتخاب دچار مشکل کند تلویزیون یکی از چیزهاییست که با تنوع و قابلیت های بسیارش سبب سردرگمی خواهد کرد در این مقاله به معرفی یکی از انواع تلویزیون ها می پردازیم که سبب انتخاب بهتر شما می شود.

عیب‌های رایج در ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی یکی از وسایل مهم در خانه می باشد و به دلیل پر مصرف بودن ممکن است مشکلاتی در آن ایجاد گردد که بررسی بعضی از این مشکلات باید زیر نظر متخصص صورت گیرد در این مقاله به بررسی مهمترین مشکلات پرداخته ایم.

چرخه بازار لوازم خانگی می چرخد

طبق خبری که توسط اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران منتشر شد، ماه پس از ممنوعیت وارداتی برخی اقلام لوازم خانگی و تخصیص ارز نیمایی...

هفت محور رونق تولید در سال ۹۸

توضیح درباره دلایل توجه به رونق تولید توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال ۱۳۹۸ و معرفی و بررسی هفت محور در سال جدید در مجله اینترنتی نستلن

وارداتی بودن بیش از ۹۰ درصد کولرهای گازی

به ادعای یکی از فعالان اقتصادی و با توجه به فرا رسیدن فصل سرما در سال گذشته، عده ای به خرید انبوه کولر گازی روی آوردند و ممکن است بازار بحران جدیدی را تجربه کنند. با مطالعه این مقاله به علت وارداتی بودن کولر گازی و همینطور کمبود این وسیله سرمایشی پیشرفته، بیشتر پی خواهید برد.

پست های مرتبط

در روزنامه ها در صندوق پستی خود بمانید