هفت مشاغل سنتی که تا ده سال دیگر از بین می‌رود

با پیشرفت‌هایی که در دنیای فن‌آوری شکل می‌گیرد تعداد مشاغل سنتی به مرور زمان به تاریخ خواهد پیوست. هوش مصنوعی یک تهدید بزرگ برای مشاغل مختلف است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت. حال سوال این است که کدام مشاغل در خطر نابودی بیشتری قرار دارند.ما در این یادداشت سعی میکنیم شما را با ۱۰ شغل که تا ده سال آینده از میان می‌روند و دستخوش تغییرات می‌شوند را به شما معرفی کنیم.

 

صندوق داران

ما در سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های بزرگ متوجه این هستیم که سامانه‌هایی با قابلیت خودتشخیصی در حال جایگزین شدن به جای صندوقداران هستند. این سامانه‌های هوشمند با برچسب‌های RFID از طریق اسکنرهای خودکار صورت حساب‌های مشتریان را آماده می‌کند و هزینه را از طریق کارت بانکی مشتریان کسر می‌کند. مشتریان می‌توانند از طریق کارت بانکی با کیف پول دیجیتالی خود، برای پرداخت استفاده کنند. و در ده سال آینده مشتریان بدون آنکه در صف منتظر باشند صورت حسابهای خود را پرداخت خواهند کرد. و با این تفاسیر صندوق داران بیکار خواهند شد و صندوقداران جز مشاغل سنتی محسوب خواهد شد

تست کنندگان نرم افزارهای پرسش و پاسخ

امروزه شرکت‌ها اهمیت ویژه‌ای برای فناوری‌هایی با توسعه و استقرار سریع سریع نرم افزار قائل هستند. به این معنی که توسعه دهندگان نرم افزار نیازمند آزمایش محصولات خود هستند و به همین دلیل آنها دنبال ابزار‌های خودکار پرسش و پاسخ هستند تا کدها را بدون اتلاف وقت در یک فرایند پرسش و پاسخ آزمایش کنند. در نتیجه مهندسانی که وظیفه اصلی آنها آزمایش محصولات نرم افزاری است بیکار  می‌شوند. بر همین اساس در سال جدید میلادی کارمندانی که وظیفه آزمایش نرم افزارها را بر عهده دارند یا حتی مهندسان بخش پرسشو پاسخ استخدام نمی‌کنند.

نامه رسان

نامه رسان جزء مشاغل سنتی محسوب می‌شود. با افزایش استفاده از ایمیل، نامه های پستی کاهش قابل توجهی داشته‌اندو به همین دلیل قابل پیش‌بینی است که در سال‌های آینده افرادی که شغلشان رساندن نامه‌ها توسط ماشین یا پیاده به مقصد باشد کم و کمتر خواهد شد و احتمالا از بین خواهد رفت.

مامور آب، گاز و برق

شرکت‌های مختلف با نصب کردن سنجشگر‌هایی الکتریکی اطلاعات مربوط به قبوض را بدون مراجعه فیزیکی و رفتن به منازل باعث شدند که شغل ماموران آب و برق جزء مشاغل سنتی به حساب بیاید؛ و با رشد روز افزون  این شرکت‌ها قابل پیش‌بینی است که شغل کسانی که با استفاده از دستگاه‌های سنجش مصرف به منازل مراجعه می‌کنند کم خواهد شد و کم‌کم از بین خواهند رفت.

مامور مالیات

هر چه زمان می‌گذرد با زیاد شدن سیستم‌های دیجیتالی و کامپیوتری فرآیندهای مربوط به تخمین و محاسبه مالیات وهمچنین دریافت آن را کاملا تغییر می‌کند به این ترتیب نیاز کمتری به استخدام مامور مالیاتی هست. و دیگر نیازی نیست به افرادی که کارشان تخمین زدن میزان مالیات اشخاص یا شرکت‌ها است. و تطابق عملکرد مالی آنها بر اساس قوانین مالیاتی دیگر وجود نخواهد داشت.

بنگاه مسکن سنتی، فروشگاه خرده فروشی ، تاکسی تلفنی

فروشگاه‌های خرده فروشی و غیر زنجیره‌ای مثل لوازم خانگی، برقی، موبایل به دسته مشاغل سنتی اضافه شده‌اند. با به وجود آمدن هایپر مارکت‌های بزرگ و همچنین فروشگاه‌های اینترنتی، آزانس های آنلاین ( مثل اسنپ) و تغییر کردن سبک زندگی مردم  و کمبود وقت در عصر ارتباطات این شغل‌ها از بین خواهند رفت.

گزارشگر روزنامه

با رشد رسانه های آنلاین، رسانه های سنتی مثل روزنامه‌ها و مجله‌ها مخاطبان و مشتریان خود را از دست خواهند داد. و کمتر و کمتر خواهند شد و این مسئله باعث کاهش جذب آگهی می‌شود؛ که این مسئله باعث جذب کمتر گزارشگر می‌شود. و قابل پیش‌بینی است که در ده سال آینده کسی که شغلش جمع آوری، تحلیل اطلاعات به وسیله مصاحبه، تحقیق و مشاهده، نوشتن گزارش برای روزنامه و مجلات می‌باشد دیگر وجود خارجی ندارد.

 

 

آخرین مقالات

معرفی تلویزیون های QLED

با پیشرفت تکنولوژی و علم روز لوازم خانگی نیز دستخوش تغییرات شده و ممکن است شما را در انتخاب دچار مشکل کند تلویزیون یکی از چیزهاییست که با تنوع و قابلیت های بسیارش سبب سردرگمی خواهد کرد در این مقاله به معرفی یکی از انواع تلویزیون ها می پردازیم که سبب انتخاب بهتر شما می شود.

عیب‌های رایج در ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی یکی از وسایل مهم در خانه می باشد و به دلیل پر مصرف بودن ممکن است مشکلاتی در آن ایجاد گردد که بررسی بعضی از این مشکلات باید زیر نظر متخصص صورت گیرد در این مقاله به بررسی مهمترین مشکلات پرداخته ایم.

چرخه بازار لوازم خانگی می چرخد

طبق خبری که توسط اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران منتشر شد، ماه پس از ممنوعیت وارداتی برخی اقلام لوازم خانگی و تخصیص ارز نیمایی...

هفت محور رونق تولید در سال ۹۸

توضیح درباره دلایل توجه به رونق تولید توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال ۱۳۹۸ و معرفی و بررسی هفت محور در سال جدید در مجله اینترنتی نستلن

وارداتی بودن بیش از ۹۰ درصد کولرهای گازی

به ادعای یکی از فعالان اقتصادی و با توجه به فرا رسیدن فصل سرما در سال گذشته، عده ای به خرید انبوه کولر گازی روی آوردند و ممکن است بازار بحران جدیدی را تجربه کنند. با مطالعه این مقاله به علت وارداتی بودن کولر گازی و همینطور کمبود این وسیله سرمایشی پیشرفته، بیشتر پی خواهید برد.

پست های مرتبط

در روزنامه ها در صندوق پستی خود بمانید