نحوه عملکرد وزش باد ملایم کولرهای گازی چگونه است؟

کولرهای گازی یکی از لوازم خانگی مهم است که برای فصول گرم در اکثر منازل و ادارات و دفاتر کاری مورد استفاده قرار می گیرند. این دستگاه ها علاوه بر خنک کنندگی محیط، سبب تهویه هوا هم می شوند و به همین علت آن ها را دستگاه های خنک کننده تهویه هوا هم می گویند. کولرهای گازی هم مانند دیگر لوازم، برای عملکردی بهتر، از تکنولوژی های جدید بهره می برند تا بتوانند با کیفیت بیشتری کار کنند و آسایش خانواده ها را فراهم آورند. از این رو موتورهای اینورتر و دوال اینورتر بر روی این سیستم های سرمایشی نصب شدند تا عملکردی مطلوب تر داشته باشند حال می خواهیم ببینیم نحوه عملکرد وزش باد ملایم کولرهای گازی چگونه است؟

فناوری هیمالیا کول در کولرهای گازی

فناوری هیمالیا کول به این دلیل برای کولرهای گازی مورد استفاده قرار می گیرد که می تواند احساس بودن بر روی یک قله و حس نسیم خنک را برای شما یادآور شود. هنگامی که بر روی دکمه ی مربوط به این فناوری که در کولرهای مختلف متفاوت است کلیک می کنید، دستگاه به مدت ۳۰ دقیقه حداکثر توان خود را به کار می گیرد تا باد خنک را به سمت محیط پرتاب کند. از این رو دمای محیط به سرعت پایین می آید و شما می تواند حس خوب خنکی را در یک هوای گرم تجربه کنید.

این فناوری بدون این که مصرف انرژی را افزایش دهد، محیط را خنک می کند. هنگامی که در محیط قرار می گیرید احساس فردی را دارید که بر روی قله ایستاده است و نسیم خنک بهاری را در یک هوای گرم تجربه می کند و حس طراوت و شادابی به فرد دست می دهد. این فناوری بدین صورت کار می کند که ابتدا هوای خنک را به نیمه ی پایین اتاق می رساند و تیغه های جلویی که باد را به این سمت می پراکنند، با سرعت دو برابری کار می کنند. در این فناوری کولرهای گازی، شما ۲۸ درصد زودتر خنک می شوید و ۲۶ درصد هم در مصرف انرژی برق صرفه جویی به عمل می آید.

کولرهای گازی و فناوری سرمای چهار سویه

کولرهایی که در مدل های جدید تولید شده اند، به جای پراکنش هوا به دو سمت، می توانند باد را به چهار سمت پرتاب کنند. از این رو هوای خنک را به تمام بخش های اتاق می فرستند. این طراحی سبب شده است تا گوشه های کنار اتاق نیز به راحتی خنک شوند و فرد در هر قسمتی از اتاق یا سالن که نشسته باشد بتواند هوایی مطبوع دریافت کند. این کولرها دارای مزیت های زیادی هستند که یکی از آن ها به لطف سرمای چهار سویه، عدم نیاز به تنظیم دستی کولر توسط کاربر است. فن هایی که در این کولر گازی تعبیه شده است قوی تر هستند و می توانند بیش از ۹ متر باد را پرتاب کنند و هوای خنک به دورترین نقاط اتاق هم می رسد.

پرتاب 4 طرفه باد در کولرهای گازی جدید و پیشرفته
پرتاب ۴ طرفه باد در کولرهای گازی جدید و پیشرفته

اسکن هوشمند در فناوری کولرهای گازی برای ایجاد وزش باد ملایم

برای ایجاد وزش باد ملایم و متناسب با محیط و شرایط آن، کولرهای جدید گازی عملکردهای مختلفی دارند. یکی از بهترین حالت هایی که در این کولرها ایجاد شده است، اسکن هوشمند فضا است. این کار سازو کار کولر را هدفمند می کند. این فناوری حضور افراد را داخل اتاق تشخیص می دهد و حتی تعداد نفرات، فعالیت های آن ها و مواردی از این قبیل را به خوبی تشخیص می دهد. از این رو می تواند وزش باد ملایم و فعالیت خود را بر اساس این موارد تنظیم کند. اگر وزش باد مستقیم را انتخاب کرده باشید، کولر گازی شما، مکان حضورتان را تشخیص می دهد و از این طریق باد را به سمت شما پرتاب می کند. اگر می خواهید هوا خنک باشد ولی پرتاب باد به سمت شما صورت نگیرد، وزش غیر مستقیم را می توانید انتخاب کنید.

این حسگرها، تحرک و حضور فرد را در محور بالای ۱۰۰ درجه در اطراف دستگاه و تا شعاع ۵ متری تشخیص می دهد (البته این اعداد ممکن است در برندهای مختلف کمی تفاوت داشته باشند). هنگامی که سنسورهای اسمارت اسکن تشخیص می دهند که در اتاق کسی حضور ندارد، کمپرسور خاموش می شود و عملکرد فن تغییر می کند. از این رو در مصرف انرژی به مقدار زیادی صرفه جویی به عمل می آید.

فناوری باد موسمی در کولرهای گازی

برخی از مناطق کشور دارای رطوبت بالایی هستند. از این رو کولرهای گازی به جای این که از سیستم های معمولی استفاده کنند، یک سری قابلیت ها نیز برای کاهش رطوبت هوا به کار گرفته اند. اگر این سیستم فعال نباشد، علاوه بر این که فضا دارای هوایی نامساعد و شرجی مانند خواهد بود، انرژی مصرفی توسط دستگاه نیز به مقدار زیادی افزایش می یابد. به همین علت کولرهای گازی این شرایط را برای مناطق مرطوب به وجود آورده اند که هوایی مطبوع تر داشته باشند.

حالت باد موسمی در اکثر کولرهای جدید وجود دارد که با فشردن دکمه ی مربوط به آن، کولر علاوه بر ایجاد سرمایش مناسب، مقدار رطوبت هوا را هم تنظیم می کند و از این طریق سرما در حد متعادل خواهد بود. استفاده از این حالت در کولرهای گازی سبب می شود تا سرمایش محیط حالت عادی داشته باشد. کولر دما را نسبت به دمای بیرون متعادل نگه می دارد و نیازی به تنظیم دستی درجه کولر وجود ندارد. از این رو در مصرف انرژی نیز صرفه جویی به عمل می آید و افرادی که در محیط حضور دارند، حالت هایی مانند سوز سرما را احساس نمی کنند.

تنظیم سرمای متعادل با فناوری بادهای موسمی کولرهای گازی
تنظیم سرمای متعادل با فناوری بادهای موسمی کولرهای گازی

حالت خواب راحت در کولرهای گازی و ایجاد وزش باد ملایم

هنگامی که در دستگاه را در حالت خواب راحت قرار می دهید، عملکرد کولرهای گازی بدین گونه تنظیم می شود که از دمای هوا در بازه ی زمانی خاصی کم می شود و بعد از رسیدن به دمای مورد نظر، باز به حالت اولیه خود برمی گردد و دما افزایش پیدا می کند. از این رو نیازی نیست در طول شب بیدار شوید و کولر را به صورت دستی تنظیم کنید. این حالت سبب می شود تا هوا به صورت مداوم در حالت معتدل قرار گیرد و خوابی راحت و عمیق به شما هدیه کند.

باد کولرهای گازی جدید در حالت خواب به صورت غیر مستقیم می تابد و آرامش فرد را دچار اختلال نخواهد کرد. در عین حال به خوبی هوا را خنک می کند و رطوبت را هم در حد متعادل نگه می دارد. بدین صورت در طول روز به لطف خواب راحتی که در شب داشتید حس شادابی و نشاط خواهید داشت. کولرهای گازی برندهای مختلفی دارند که هر کدام دارای قابلیت های دیگری نیز ممکن است باشد و با وزش باد ملایم به خوبی هوا را مساعد نگه می دارد. از این رو استفاده از آن ها نسبت به کولرهای آبی و قدیمی بسیار بهتر است و کیفیت هوا را افزایش می دهد.

امیدواریم مقاله ” نحوه عملکرد وزش باد ملایم کولرهای گازی چگونه است؟ ” از مجله اینترنتی نستلن، اطلاعات کامل و مفیدی در خصوص نحوه عملکرد وزش باد انواع کولرهای گازی، خصوصا نحوه عملکرد باد ملایم کولرهای گازی در اختیار شما مصرف کنندگان عزیز برای داشتن خرید کولر گازی با کارکرد خوب و مفید قرار داده باشد.

آخرین مقالات

معرفی تلویزیون های QLED

با پیشرفت تکنولوژی و علم روز لوازم خانگی نیز دستخوش تغییرات شده و ممکن است شما را در انتخاب دچار مشکل کند تلویزیون یکی از چیزهاییست که با تنوع و قابلیت های بسیارش سبب سردرگمی خواهد کرد در این مقاله به معرفی یکی از انواع تلویزیون ها می پردازیم که سبب انتخاب بهتر شما می شود.

عیب‌های رایج در ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی یکی از وسایل مهم در خانه می باشد و به دلیل پر مصرف بودن ممکن است مشکلاتی در آن ایجاد گردد که بررسی بعضی از این مشکلات باید زیر نظر متخصص صورت گیرد در این مقاله به بررسی مهمترین مشکلات پرداخته ایم.

چرخه بازار لوازم خانگی می چرخد

طبق خبری که توسط اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران منتشر شد، ماه پس از ممنوعیت وارداتی برخی اقلام لوازم خانگی و تخصیص ارز نیمایی...

هفت محور رونق تولید در سال ۹۸

توضیح درباره دلایل توجه به رونق تولید توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال ۱۳۹۸ و معرفی و بررسی هفت محور در سال جدید در مجله اینترنتی نستلن

وارداتی بودن بیش از ۹۰ درصد کولرهای گازی

به ادعای یکی از فعالان اقتصادی و با توجه به فرا رسیدن فصل سرما در سال گذشته، عده ای به خرید انبوه کولر گازی روی آوردند و ممکن است بازار بحران جدیدی را تجربه کنند. با مطالعه این مقاله به علت وارداتی بودن کولر گازی و همینطور کمبود این وسیله سرمایشی پیشرفته، بیشتر پی خواهید برد.

پست های مرتبط

در روزنامه ها در صندوق پستی خود بمانید