معرفی کولر آبی پرتابل برفاب

کولر آبی پرتابل برفاب یکی از دستگاه های سرمایشی است که مصرف انرژی بهینه ای دارد و می تواند در فصول گرم برای اتاق و دفاتر کاری مورد استفاده قرار گیرد. شرکت تولیدی برفاب مدل های مختلفی از کولر را به بازار عرضه کرده است. هر کدام از این دستگاه ها دارای کاربری مختص خود هستند و بسته به نیاز فضا و اقلیمی مورد استفاده قرار می گیرند. کولر آبی در انواع پرتابل نیز به صورتی طراحی شده اند که بتوان راحت تر از کولرهای آبی پشت بامی یا معمولی مورد استفاده قرار بگیرند.

کولر آبی پرتابل برفاب چگونه کار می کند؟

کولر آبی پرتابل دارای مدل های مختلفی است که هر کدام ابعاد و حجم باد دهی مختلفی دارند. ولی تمام این دستگاه ها جزو مدل های کولر تبخیری هستند که با تبخیر آب و گرفتن حرارت موجود در هوا، جریان هوای خنکی را به گردش در می آورند. این کولر دارای یک مخزن آب است که ظرفیت بالایی دارند و می توانند مدت زمان زیادی آب را در خود نگه دارند. برخی از مدل های این کولر دارای صفحه نمایشگر دیجیتال هستند که یک پنل لمسی نیز بر روی آن ها تعبیه شده است و این امر سبب می شود تا بتوان راحت تر از این دستگاه استفاده کرد و آن را تنظیم نمود. چندین مدل کولر آبی پرتابل برفاب در بازار موجود است و هر کدام دارای ابعاد و طراحی خاصی هستند.

کولر آبی پرتابل برفاب مدل BF3S

این کولر دارای توان الکتروموتور ۱۰۰ واتی و الکتروپمپ ۲۵ واتی است. در این مدل کولر آبی پرتابل برفاب، به جای پوشال از پدهای سلولزی استفاده شده است تا هم بازده خنکی بیشتری داشته باشد، هم هوایی مطبوع و عاری از باکتری و غبار به بیرون هدایت کند. یک نشانگر هم بر روی صفحه نمایش آن قرار گرفته است که میزان آب مخزن را نشان می دهد.

این دستگاه دارای قابلیت یون سازی بوده که یون های منفی یا ویتامین هوا را انتشار می دهد و آلودگی هایی که در هوای اطراف وجود دارد را از بین می برد. از این رو می تواند در تصفیه ی هوا تأثیر به سزایی داشته باشد. به همین علت سرفه، عطسه، حساسیت های پوستی و … را از ایجاد نمی کند. دستگاه سه سرعت کم، متوسط و زیاد دارد و می توان کلید مربوط به چرخش را به کار گرفت و در جهت های مختلف حرکت جریان هوا را کنترل کرد.

کولر آبی پرتابل برفاب مدل BF3S دارای تایمر ۱ تا ۹ ساعته برای روشن و خاموش کردن است که این امکان را به شما می دهد تا دستگاه را تنظیم کرده و در ساعت مقرری خاموش یا روشن شود.

دستگاه دارای ریموت کنترل است که می توانید آن را به کمک آن کنترل کنید و استفاده ی راحتی از آن داشته باشید.

این مدل از کولرهای پرتابل برفاب دارای چرخ هایی در قسمت زیرین خود است که به کمک آن راحت می توان آن را جابجا کرد و از یک اتاق به اتاق دیگر برد. از این رو برای مکان هایی مانند دفاتر کاری و منازل بسیار مناسب است.

مدل هایی دیگر نیز این برند با نوع پرتابل در دسترس است که هر کدام مشخصات خود را دارد و می توان در ابعاد مختلف از آن ها خرید کرد.

کولر آبی پرتابل برفاب مدل BF5-O

این کولر دارای مخزنی ۴۰ لیتری است. کولر آبی پرتابل برفاب مدل BF5-O دارای دو سطح سرعتی کم و زیاد است و چرخ هایی که زیر آن تعبیه شده باعث می شود تا حرکت آن نیز راحت باشد. دو ردیف لامپ ال ای دی در کولر آبی پرتابل برفاب وجود دارد که نور دلخواه را می توان برای این کولر تنظیم کرد.

با توجه به این که کولرهای پرتابل نیازی به کانال کشی ندارند، استفاده از آن ها راحت است و نیازی به نصب ندارند. به همین علت می توان از آن ها در هر محیطی استفاده کرد؛ اما اگر می خواهید این کولر به بهترین نحو ممکن کار کند، آن را در کنار پنجره یا درب قرار دهید که تهویه ی هوا صورت گیرد. اگر بتوانید پنجره پشت آن را باز بگذارید، موتور آن داغ نمی شود و بر خنکی هوا تأثیر نمی گذارد.

برای این که عمر کولر آبی پرتابل برفاب افزایش یابد، ۲۴ ساعت پس از اولین استفاده، آب درون مخزن را تعویض کنید و داخل مخزن را به خوبی شستشو دهید.

خروجی هوای کولر را به صورت مستقیم به سمت دیگر وسایل الکترونیکی قرار ندهید این کار به هر دو دستگاه ممکن است آسیب وارد کند.

کولرهای پرتابل برفاب دارای ضامن قفل مخزن هستند این ضامن هر بار که مخزن از آب پر می شود، باید در حالت بسته بماند تا در زمان جابجایی کولر مخزن حرکت نکند.

کولر آبی پرتابل برفاب BF3-T

این دستگاه به صورت ایستاده است و می توان از آن در سالن و اتاق خواب هم استفاده کرد. جنس بدنه کولر آبی پرتابل برفاب BF3-T کاملاً پلاستیکی است و وزن کمی دارد. داشتن یک سری قابلیت ها مانند ریموت کنترل، هوادهی ۱۶۰۰ متر مکعب بر ساعت، بدون نیاز به کانال کشی و … از ویژگی های این محصول است.

کولر آبی پرتابل برفاب BF3-V

کولر آبی پرتابل برفاب مدل BF3-V دارای پایه پلاستیکی چرخ دار است که حرکت راحت دستگاه را سبب می شود. حجم باد دهی این محصول ۲۳۸۰ متر مکعب بر ساعت است و ارتفاع ۹۱.۵ سانتی متری دارد. این کولرها دارای کلیدهای مستقل دارند که می توان حالت های مختلف باددهی و جریان هوا را با استفاده از حالات مختلف در اختیار داشت. این کولر قابلیت اتصال به شیلنگ آب را دارد و به کمک یک شناور سطح آب را بررسی می کند.

نشانگرها و دکمه های موجود بر روی کولر آبی پرتابل برفاب

مدل های جدید کولر آبی پرتابل از تکنولوژی های روز بهره ی بیشتری برده اند. برای این که بتوانید راحت تر از این دستگاه ها بهره ببرید. برخی از دکمه ها و نشانگرهای آن را بررسی می کنیم.

دکمه ی خاموش و روشن:

این دکمه کولر را روشن و خاموش می کند. بعد از زدن این دکمه، حدود ۱۵ ثانیه طول می کشد تا پره های افقی به صورت کامل باز شوند و دستگاه طی مدت ۳۰ ثانیه اول با سرعت کم شروع به کار می کند. سپس میتوان سطح سرعت کولر آبی را از حالت کم به زیاد تغییر داد. اگر یک بار دیگر دکمه ی پاور را بزنید، تمامی نشانگرهای کولر بجز همین دکمه خاموش می شوند.

حالت باد:

سه حالت وزش باد که شامل حالت نرمال، حالت خواب و حالت طبیعت است که هر کدام به صورت خاصی کار می کنند. حالت نرمال وضعیت معمول است که با روشن کردن کولر، شروع به کار می کند. حالت خواب نیز به مرور سرعت کم می شود و دوباره از اول شروع به کار می کند. حالت طبیعت نیز وزش باد بین سرعت های کند، متوسط و تند تغییر می کند.

تایمر و آنیون:

هنگامی که دستگاه روشن می شود، آنیون شروع به کار می کند و یون های منفی را به محیط وارد می کند. دکمه ی تایمر نیز برای روشن و خاموش کردن دستگاه در زمانی مشخص به کار گرفته می شود.

خنک سازی:

از این گزینه برای روشن کردن پمپ آب استفاده می شود. هنگامی که به اندازه ی کافی در کولر آبی پرتابل برفاب آب وجود دارد با زدن این دکمه خنک شدن به خوبی صورت می گیرد.

سرعت باد:

سرعت کولر را به کمک این دکمه می توان کم یا زیاد کرد.

البته باید دقت داشته باشید که برخی از این قابلیت ها در مدل های قدیمی تر کولرهای برفاب وجود ندارند.

آخرین مقالات

معرفی تلویزیون های QLED

با پیشرفت تکنولوژی و علم روز لوازم خانگی نیز دستخوش تغییرات شده و ممکن است شما را در انتخاب دچار مشکل کند تلویزیون یکی از چیزهاییست که با تنوع و قابلیت های بسیارش سبب سردرگمی خواهد کرد در این مقاله به معرفی یکی از انواع تلویزیون ها می پردازیم که سبب انتخاب بهتر شما می شود.

عیب‌های رایج در ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی یکی از وسایل مهم در خانه می باشد و به دلیل پر مصرف بودن ممکن است مشکلاتی در آن ایجاد گردد که بررسی بعضی از این مشکلات باید زیر نظر متخصص صورت گیرد در این مقاله به بررسی مهمترین مشکلات پرداخته ایم.

چرخه بازار لوازم خانگی می چرخد

طبق خبری که توسط اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران منتشر شد، ماه پس از ممنوعیت وارداتی برخی اقلام لوازم خانگی و تخصیص ارز نیمایی...

هفت محور رونق تولید در سال ۹۸

توضیح درباره دلایل توجه به رونق تولید توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال ۱۳۹۸ و معرفی و بررسی هفت محور در سال جدید در مجله اینترنتی نستلن

وارداتی بودن بیش از ۹۰ درصد کولرهای گازی

به ادعای یکی از فعالان اقتصادی و با توجه به فرا رسیدن فصل سرما در سال گذشته، عده ای به خرید انبوه کولر گازی روی آوردند و ممکن است بازار بحران جدیدی را تجربه کنند. با مطالعه این مقاله به علت وارداتی بودن کولر گازی و همینطور کمبود این وسیله سرمایشی پیشرفته، بیشتر پی خواهید برد.

پست های مرتبط

در روزنامه ها در صندوق پستی خود بمانید