مزیت های پدهای سلولزی در کولر آبی چیست؟

پدهای سلولزی که در کولرهای آبی مدتی است مورد استفاده قرار می گیرد، جایگزین پوشال هایی شده است که در این کولرها قرار داشت. وظیفه ای که این بخش از کولر داشت، هدایت آب در درون بافت های خود بود تا بتواند هوایی خنک تر را برای فضای داخل فراهم کند.

از این رو در فصل های گرم پوشال یا پدهای سلولزی که بر روی این کولرها قرار می گیرند بازرسی شده و در صورت سالم بودن سیستم و پوشال های آن از آن ها استفاده می شود. مدتی است که پدهای سلولزی به علت کارایی بالایی که دارند محبوبیت بالایی دارند و جایگزین پوشال های قدیمی شده اند. این پوشال ها در مدتی کوتاه باید تعویض می شدند و معایبی دیگر مانند پوسیدگی و پخش شدن در فضا دارند که ممکن است سبب ایجاد حساسیت شود. در این مقاله به بررسی آن می پردازیم.

پدهای سلولزی و عدم ایجاد حساسیت

استفاده از پد کولر آبی سبب می شود تا یک سری مزیت ها را از این محصولات شاهد باشید. پدهای سلولزی، دارای ساختاری منسجم هستند که باعث می شود تا برعکس پوشال های قدیمی آب در درون آن ها جمع نشود و سبب ایجاد مشکلاتی مانند رشد میکروب ها در این بخش ها نشود.

همچنین پدهای سلولزی که در این کولرها استفاده می شود دچار فرسودگی نمی شود و ریزه های کوچک تشکیل نمی دهد. به همین علت از نظر بهداشتی هوایی سالم تر خواهند داشت؛ مثلاً در کولرهای پوشالی، پس از مدتی استفاده این بخش تولید گرد و مواد ریزی را می کند که با جریان هوا به فضای محیط وارد می شوند و همین امر باعث می شود تا حساسیت و مشکلات تنفسی برای افراد حساس ایجاد شود؛ اما این مشکلات در کولرهایی با پد سلولزی ایجاد نمی شود. آب که در پوشال ها قرار دارد، نسبت به پد، دارای قطرات بزرگتری است که ممکن است دارای مواد باکتری و میکروب های بیشتری باشد. به همین علت احتمال این که بیماری های تنفسی و میکروبی ایجاد کنند زیاد است.

توزیع یکنواخت آب در پدهای سلولزی

ساختار منظمی که این پدها دارند سبب می شود تا آب هم به صورت یکنواخت در درون آن ها جریان داشته باشد. از این رو به علت عدم راکد ماندن آب در یک بخش خاص، بوی نامطبوع ایجاد نمی شود و مشکلاتی از این قبیل که پوشال ها دارند در این کولرها ایجاد نمی شود. یکنواخت بودن این مدل پد سبب می شود که مصرف آب و انرژی نیز در این کولرها مناسب تر باشد. بخار شدن آب به مقدار زیاد در این پدها به علت فشرده بودن آن صورت نمی گیرد، به همین علت می تواند کارایی بالایی داشته باشد و مصرف آب کمتری را در طول فصل گرما داشته باشد. همچنین دمای محیط را به مقدار بیشتری کاهش می دهد و همین امر سبب می شود تا بازده بسیار بیشتری نسبت به کولرهای پوشالی داشته باشند و انرژی کمتری صرف کنند.

عمر طولانی پدهای سلولزی و کاهش هزینه ها

پدهایی که برای کولرهای آبی مورد استفاده قرار می گیرند، ۴ تا ۵ سال عمر مفید دارند. این مواد نسبت به پوشال ها کیفیت بهتری دارند و در طول این چند سال، با همان کیفیت اولیه کار خود را انجام می دهند. از این رو نیازی به تعویض این پد ها در بازه های زمانی کوتاه مدت ندارید. این امر سبب می شود تا هزینه های جانبی به خصوص در مکان های که چندین کولر مورد استفاده قرار می گیرد، به مراتب کمتر شود. فشردگی بیشتری که این پد نسبت به پوشال دارد، سبب می شود تا گرما و نور تا عمق کمتری نفوذ کند و مقدار آب کمتری بخار و مصرف شود. همچنین آب از اطراف آن ریزش نمی کند و سبب هدر رفتن این ماده ی حیاتی هم نمی شود.

کاهش رسوب زدگی در پدهای سلولزی

عامل اصلی که باعث می شود تا رسوب در یک سطح جمع شود، راکد ماندن آب در بخش های مختلف آن است. با توجه به این که در این پدها، سیستم به مقدار مورد نیاز رطوبت را به خود جمع می کند، رسوب زدگی در آن به مقدار بسیار کمتری نسبت به پوشال ها اتفاق می افتد و همین امر رسوب زدایی را در این کولرها راحت تر و کم تر می کند. دلیل عمر بیشتر که این پدها دارند نیز بیشتر به همین مساله برمی گردد. کاهش رسوب در این پدها به عملکرد بهتر آن ها نیز منجر می شود. رسوب زدایی این پدها نیز سریع تر و بسیار راحت تر است و در زمانی کم می توان آن را انجام داد.

پدهای سلولزی خود ایستا و صلب هستند

یکی دیگر از مزایای پد کولر آبی، صلب و خود ایستا بودن آن ها است. این پدها به صورت منسجم هستند و نیازی به نگه داشتن آن ها توسط ابزارهای جانبی مختلف نیست. به همین علت ظاهر بهتری نسبت به پوشال ها دارند و می توان گفت از نظر زیبایی نیز مناسب تر هستند.

پدهای سلولزی به کمک یک قطعه فلز روی هم قرار می گیرند که دارای انسجام کامل و مناسبی هستند. با توجه به این که کیفیت آن ها از هر نظر نسبت به پوشال های قدیمی بیشتر است، به مرور کولر آبی سلولزی نسبت به کولرهای پوشالی بسیار محبوب تر خواهند شد و جایگزین می شوند. این پدها را می توان در سایزهای مختلف تهیه کرد و بسته به اندازه و ابعادی که یک کولر دارد در آن ها به کار گرفت. همچنین این پدها دارای ضخامت یکسان در تمامی بخش های خود هستند و آب را در بین شیارهای خود به خوبی نگه می دارند.

مواد مورد استفاده در پدهای سلولزی و سازگاری با طبیعت

این پدها دارای جنس سلولز هستند که به راحتی می توانند به طبیعت برگردند و سبب آلودگی زمین و منابع آن نمی شوند. به همین علت پس از استفاده و پایان عمر آن ها قابل رها کردن در طبیعت هستند. همچنین در طول استفاده از آن ها، مشکلاتی مانند ریزگردهای مضر را هم در محیط ندارند.

یکی دیگر از مزایایی که در این پدهای سلولزی بسیار مهم است، کارایی فیلتر مانند آن نسبت به آلاینده های بیرونی هستند. از این رو اگر دود یا گرد و غبار در بیرون از محیط وجود داشته باشد، سبب این پدها فیلتر شده و وارد محیط داخلی نمی شوند. به همین علت همیشه هوایی تمیز و مناسب را در فضای داخل منزل یا محل کار خود خواهید داشت. همچنین حشرات مختلف در سایزهای کوچک و بزرگ نیز نمی توانند از این پدها عبور کنند. از این رو یک محصول با کیفیت بالا است که در کولرها مورد استفاده قرار می گیرد. سبک بودن این پدها سبب می شود تا استفاده از آن ها روز به روز بیشتر شود و کارایی مناسب تری هم داشته باشند.

آخرین مقالات

معرفی تلویزیون های QLED

با پیشرفت تکنولوژی و علم روز لوازم خانگی نیز دستخوش تغییرات شده و ممکن است شما را در انتخاب دچار مشکل کند تلویزیون یکی از چیزهاییست که با تنوع و قابلیت های بسیارش سبب سردرگمی خواهد کرد در این مقاله به معرفی یکی از انواع تلویزیون ها می پردازیم که سبب انتخاب بهتر شما می شود.

عیب‌های رایج در ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی یکی از وسایل مهم در خانه می باشد و به دلیل پر مصرف بودن ممکن است مشکلاتی در آن ایجاد گردد که بررسی بعضی از این مشکلات باید زیر نظر متخصص صورت گیرد در این مقاله به بررسی مهمترین مشکلات پرداخته ایم.

چرخه بازار لوازم خانگی می چرخد

طبق خبری که توسط اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران منتشر شد، ماه پس از ممنوعیت وارداتی برخی اقلام لوازم خانگی و تخصیص ارز نیمایی...

هفت محور رونق تولید در سال ۹۸

توضیح درباره دلایل توجه به رونق تولید توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال ۱۳۹۸ و معرفی و بررسی هفت محور در سال جدید در مجله اینترنتی نستلن

وارداتی بودن بیش از ۹۰ درصد کولرهای گازی

به ادعای یکی از فعالان اقتصادی و با توجه به فرا رسیدن فصل سرما در سال گذشته، عده ای به خرید انبوه کولر گازی روی آوردند و ممکن است بازار بحران جدیدی را تجربه کنند. با مطالعه این مقاله به علت وارداتی بودن کولر گازی و همینطور کمبود این وسیله سرمایشی پیشرفته، بیشتر پی خواهید برد.

پست های مرتبط

در روزنامه ها در صندوق پستی خود بمانید