عیب‌های رایج در ماشین لباسشویی

Html code here! Replace this with any non empty text and that's it.

امروزه یکی از وسایل ضروری و حیاتی زندگی و منزل ، ماشین لباس‌شویی به حساب می‌آید که بر اساس تعداد اعضای خانواده و میزان مصرف در مدل و سایزها‌ی مختلفی در بازار دیده می‌شود. این وسیله هم به لحاظ خرابی و مشکلات فنی از سایر وسایل منزل مستثنی نیست. در این مقاله به بررسی مشکلات رایج و متداول این دستگاه خواهیم پرداخت.

عیوب ماشین لباسشویی

برخی از ایرادات صرفا مشکلات سطحی و غیر تخصصی است که می‌توانید به تنهایی انجام دهید ولی دردسر بزرگ از جایی شروع می‌شود که برای مشکلات جدی‌تر اصطلاحا دست به آچار می‌شوید ولی این امور حتما می‌بایست توسط یک فرد متخصص انجام گردد. از اصلی‌ترین و بیشترین مشکلات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • روشن نشدن ماشین لباس‌شویی:

شرح: معمولا این موضوع زمانی باعث دلهره و نگرانی می‌شود که بدون هیچ نوسان برق یا اتفاقی دیگر ماشین لباس‌شویی کار نمی کند.

دلیل و راهکار: زمانی که تعادل البسه به لحاظ وزن در نحوه قرارگیری مناسب نباشد و دکمه تعادل روشن شود ماشین اجازه فعالیت را نمی‌دهد.بسیار ساده است، نحوه قرارگیری لباس‌ها را جوری تعیین کنید که در تمامی فضای ماشین به طور یکنواخت پخش گردد. البته وزن بالا هم همین شرایط را دارد که تا زمان خاموش نشدن چراغ تعادل و وزن می‌بایست تنظیم شود.

  • لباس‌شویی روشن ولی لباس ها خشک:

شرح: معمولا این موضوع بعد از مدتی بسته به نوع آب منطقه متفاوت است که در این حالت با وجود روشن بودن ماشین لباس‌شویی لباس‌ها همچنان خشک باقی می‌ماند.

دلایل: این مورد سه دلیل عمده دارد.

 1. می بایست از قطع نبودن آب شهری اطمینان حاصل کرد. البته در صورت جاری بودن آب شهری گاهی شیرآلات داخلی هم خراب شده و آب به دستگاه نمی‌رسد.

راهکار: بسیار ساده است. اطلاع از قطعی آب توسط شیرآلات دیگر و در صورت عدم قطعی مراجعه به لوله‌کش شود.

 1. فیلتر ورودی دستگاه کثیف و مسدود شده که این موضوع ارتباط مستقیمی با رسوبات آب شهری دارد.

راهکار: ابتدا شیر آب ورودی (اصطلاحا: تغذیه) را بسته و شلنگ آب ورودی را باز و اقدام به پاک‌سازی نمایید و بعد عکس کاری که کرده‌اید را انجام دهید.

 1. هیدرواستات یا تایمر خراب شده است که تعمیر یا تعویض آن دیگر کار فرد غیر متخصص نیست و باید تعمیر گردد.
 • پودر در جاپودری باقی می‌ماند:

شرح : در این مواقع پودر در جا پودری ثابت و یا با میزان کمی از آن مصرف می‌شود.

دلایل:

 1. فشار آب ورودی بسیار کم بوده و امکان جریان آب را فرآهم نمی‌کند.
 2. فیلتر آب ورودی کثیف شده و موجب کاهش فشار یا قطع جریان آب شده است.
 3. یه اتفاق ساده هم میتونه بیوفته ، اینکه اصلا جای درستی نسبت به برنامه ماشین لباسشویی پودر ریخته نشده است.
 • لباس ها بعد از اتمام کار دستگاه خیس بیرون می آیند:

شرح: فکرشو بکنید انتظار یه لباس تمیز و مرطوب  و سبک را داشته باشین بعد از اتمام کار ماشین لباس‌شویی با یه لباس کاملا خیس  و سنگین مواجه شوید.

دلایل:

 1. ابتدا از سلامت دور تند ماشین لباس‌شویی مطمن شوید . اولین اتفاق این موضوع که دور تند ماشین خراب می‌شود.
 2. دلیل بعدی که امکان‌پذیر است کثیف شدن پمپ تخلیه می‌باشد که در پست‌های بعدی به آموزش آن خواهیم پرداخت.
 • تکان‌های شدید ماشین لباس‌شویی در حین کار کردن:

شرح: بعضی مواقع وقتی ماشین لباس‌شویی در حال کار کردن است انگار زلزله‌ای اتفاق افتاده یا اینکه انگار دستگاه در حال راه رفتن است.

دلایل:

 1. تنظیم نبودن پایه‌های دستگاه به نحوی که سطح ماشین لباس‌شویی شیب داشته باشد.
 2. نا‌متعادل بودن محتوای داخل دستگاه
 3. فنر دیگ و کمک فنر ها خراب یا مستحلک شده است. ( تعمیر حتما توسط کارشناس فنی انجام شود)
 4. تسمه کاهش حرکت دیگ از بین رفته باشد. ( تعمیر حتما توسط کارشناس فنی انجام شود)
  • موتور لباس‌شویی بعد از شروع فعالیت می‌ایستد:

دلایل و رفع مشکل:

 1. اورلد ماشین لباس‌شویی خراب شده است. (تعمیر حتما توسط کارشناس فنی انجام شود)
 2. ماشین لباس‌شویی نیم سوز شده که باید توسط نمایندگی یا کارشناس تعمیر یا تعویض شود.
 3. لباس‌هایی که داخل دستگاه هستند به لحاظ وزن به قدری سنگین است که دستگاه توانایی چرخش را ندارد.
 • بخش تایمر و تنظیم کننده به خوبی کار نمی کند:

دلایل و رفع مشکل:

در این شرایط باید بدانیم داخل اهرم چرخاننده و تنظیم کننده یک توپی قرار دارد که با خراب شدن آن این امکان را جهت تنظیم از ما سلب می‌کند. همچنین معمولا افراد در این مواقع اهرام را جهت خلاف معمول می‌چرخانند و چرخدنده‌های حاشیه اهرم نیز آسیب جدی می‌بیند که بهتراست در این شرایط تا رسیدن کارشناس فنی به دستگاه دست نزنید.

از سایر موارد عیوب دیگر ماشین لباس‌شویی به مواردی همچون برق بدنه ، عدم قفل درب دستگاه ،سوراخ شدن مخزن ، خرابی شیر الکتریکی و هیدرواستات اشاره کرد که اموری فنی‌تر هستند و می‌بایست آن را به متخصصین و کارشناسان واگذار کنید.

 

آخرین مقالات

معرفی تلویزیون های QLED

با پیشرفت تکنولوژی و علم روز لوازم خانگی نیز دستخوش تغییرات شده و ممکن است شما را در انتخاب دچار مشکل کند تلویزیون یکی از چیزهاییست که با تنوع و قابلیت های بسیارش سبب سردرگمی خواهد کرد در این مقاله به معرفی یکی از انواع تلویزیون ها می پردازیم که سبب انتخاب بهتر شما می شود.

عیب‌های رایج در ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی یکی از وسایل مهم در خانه می باشد و به دلیل پر مصرف بودن ممکن است مشکلاتی در آن ایجاد گردد که بررسی بعضی از این مشکلات باید زیر نظر متخصص صورت گیرد در این مقاله به بررسی مهمترین مشکلات پرداخته ایم.

چرخه بازار لوازم خانگی می چرخد

طبق خبری که توسط اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران منتشر شد، ماه پس از ممنوعیت وارداتی برخی اقلام لوازم خانگی و تخصیص ارز نیمایی...

هفت محور رونق تولید در سال ۹۸

توضیح درباره دلایل توجه به رونق تولید توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال ۱۳۹۸ و معرفی و بررسی هفت محور در سال جدید در مجله اینترنتی نستلن

وارداتی بودن بیش از ۹۰ درصد کولرهای گازی

به ادعای یکی از فعالان اقتصادی و با توجه به فرا رسیدن فصل سرما در سال گذشته، عده ای به خرید انبوه کولر گازی روی آوردند و ممکن است بازار بحران جدیدی را تجربه کنند. با مطالعه این مقاله به علت وارداتی بودن کولر گازی و همینطور کمبود این وسیله سرمایشی پیشرفته، بیشتر پی خواهید برد.

پست های مرتبط

در روزنامه ها در صندوق پستی خود بمانید