عوامل موثر بر قیمت کولر آبی

یکی از عوامل‌ های مهم در خرید لوازم خانگی مورد نیاز خانواده، قیمت آن است. یکی از اولین سوال‌هایی که قبل از خرید به ذهن خریدار می‌رسد و از فروشنده می‌پرسد؛  قیمت است. کالاها بر اساس ویژگی ها، کیفیت، برند قیمت های متفاوتی دارند. در مورد کولرها ویژگی هایی چون بازده انرژی، مارک، اندازه، کارایی کولر، اهمیت زیادی دارد و این موارد جزء فاکتورهایی هستند که روی قیمت کولر آبی تاثیر می‌گذارد.

بررسی عوامل موثر در قیمت کولر آبی

از جمله عوامل موثر در قیمت کولر آبی: کیفیت کولر، بازده انرژی، اندازه کولر، و کارایی کولر است در این یادداشت سعی میکنیم به اختصار این عوامل را برای شما توصیح دهیم.

  • کیفیت کولر آبی

همه برندهای کولر آبی یک کیفیت یکسان ندارند. برخی از برند‌ها کولرهایی با کیفیت بالا تولید می‌کنند و با توجه به کیفیت بالاتر، قیمت کولر  بالاتر است. کولرها از نظر کیفیت به سه دسته تقسیم می‌شوند.

۱: کولرهای ارزان قیمت

این کولرها کیفیت پایین تری دارند، طول عمر کمتری دارند و در مدت کوتاهی باید تعویض شوند. شرایط آب و هوایی و قدرت خرید مردم از جمله عواملی است که در خرید این نوع کولر بسیار موثر می‌باشد.

۲: کولر آبی با برند استاندارد

این کولر‌ها طول عمر چند ساله دارند. از بازده انرژی قابل قبولی برخوردار هستند. و تقریبا بیشترین کولرهای موجود در بازار از این دسته هستند. و با توجه به امکانات و قیمت‌هایشان میتوان گفت مشتری های بیشتری در بازار دارند و سهم بیشتری از بازار متعلق به این نوع کولرها است.

۳: کولر‌ آبی با برندهای  گران‌قیمت

این کولرها جنس خیلی خوبی دارند و طول عمر آنها به دلیل کیفیت بالای این کولر‌ها زیاد است.  از گارانتی خدمات پس از فروش طولانی مدت برخوردار هستند. و مصرف انرژی پایین‌تری نسبت به بقیه برندها دارند. این نوع کولر به دلیل داشتن گارانتی و خدمات پس از فروش با این که از لحاظ قیمت؛ از قیمتهای بالاتری برخوردار هستند، در بازار طرفداران زیادی دارد که برایشان کیفیت و خدمات پس از فروش مهم است.

  • بازده انرژی

بازده انرژی یا SEER یکی از دیگر شاخص هایی است که نشان دهنده مقدار انرژی سرمایی تولیدی به ازای انرژی الکتریکی مصرف شده در فصل‌های مختلف سال است. مقدار انرژی سرمایشی با واحد BTU و میزان انرژی الکتریکی با واحد کیلو وات بیان می‌شود. هرچه بازدهی انرژی کولر بالاتر باشد قیمت کولر بالاتر می‌رود. کولر‌هایی که پربازده هستند میزان مصرف انرژی و هزینه برق را کاهش می‌دهند. به همین دلیل توصیه می‌شود که کولرهایی با SEER بالاتر استفاده کنید چون در طولانی مدت به صرفه تر است.

  • اندازه کولر آبی

قیمت کولر رابطه مستقیم با اندازه آن دارد. کولرهای آبی در هر برند و مدلی که باشند، در اندازه های مختلف تولید می‌شوند. اندازه بعضی کولرها با ۱۸۰۰BTU شروع می‌شود. (BTU مقدار انرژی گرمایی است که در مدت یک ساعت از محیط حذف می‌شود) . و انداز بعضی دیگر ۶۰۰۰۰BTU است.  اندازه بزرگترین کولر برای ساختمان‌های مسکونی ۶۰۰۰۰ است.

  • کارایی کولر آبی

کارخانه‌های سازنده کولر آبی، کولرهایی با میزان کارایی متنوع تولید می‌کنند و کولرها از نظر کارایی را میتوان به سه دسته تقسیم کرد. کولر های آبی با کارایی پایه، کولرهای آبی با کارایی معمولی، کولرهای آبی با کارایی بالا. یکی از مشخصه هایی که کارایی را نشان می‌دهد برچسب انرژی است. کولرهایی که برچسب انرژی دارند از کارایی بالاتری برخوردار هستند. و هر چه کارایی کولر بالاتر باشد قیمت آن بالاتر است.

۱:کولر آبی با کارایی پایه

این کولرها تنظیم دمایی ندارند. شاخص EER یا بازده انرژی پایین دارند، سر و صدای زیاد تولید می‌کنند. و دما را یکسان پخش نمی‌کنند در سطح خانه امکان دارد یک قسمت را بیش از حد معمول خنک کنند و قسمت دیگر خنک نباشد.  شاخص SEER یا بازده انرژی این کولرها بین ۱۳ تا ۱۵ است.

۲:کولر آبی با کارایی معمولی

ظرفیت این کولرهای آبی متوسط است. و این کولرها باعث کاهش رطوبت در محیط می‌شوند که خوب نیست. شاخص EER قابل قبولی دارند. تنظیم دما در چند مقدار از قبل مشخص شده امکان پذیر است. سر و صدای این کولرها کمتر از کولر‌هایی با کارایی پایه است. شاخص SEER یا بازده انرژی این کولرها بین ۱۶ تا ۱۹ است.

۳:کولر آبی با کارایی بالا

این نوع کولرها قابلیت تنظیم دما را در یک بازده دمایی بالایی دارند. کولر هایی با کارایی بالا موتورهای بسیار قدرتمندی دارند، و سر و صدای بسیار کمی تولید می‌کنند. این کولرها رطوبت محیط را در یک میزان ثابت و مطلوب نگه می‌دارند. شرکتهایی با برند بزرگ و قوی این دسته از کولر‌ها را تولید می‌کنند. شاخص SEER این کولر‌ها بین ۲۰ تا ۲۴ است.

آخرین مقالات

معرفی تلویزیون های QLED

با پیشرفت تکنولوژی و علم روز لوازم خانگی نیز دستخوش تغییرات شده و ممکن است شما را در انتخاب دچار مشکل کند تلویزیون یکی از چیزهاییست که با تنوع و قابلیت های بسیارش سبب سردرگمی خواهد کرد در این مقاله به معرفی یکی از انواع تلویزیون ها می پردازیم که سبب انتخاب بهتر شما می شود.

عیب‌های رایج در ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی یکی از وسایل مهم در خانه می باشد و به دلیل پر مصرف بودن ممکن است مشکلاتی در آن ایجاد گردد که بررسی بعضی از این مشکلات باید زیر نظر متخصص صورت گیرد در این مقاله به بررسی مهمترین مشکلات پرداخته ایم.

چرخه بازار لوازم خانگی می چرخد

طبق خبری که توسط اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران منتشر شد، ماه پس از ممنوعیت وارداتی برخی اقلام لوازم خانگی و تخصیص ارز نیمایی...

هفت محور رونق تولید در سال ۹۸

توضیح درباره دلایل توجه به رونق تولید توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال ۱۳۹۸ و معرفی و بررسی هفت محور در سال جدید در مجله اینترنتی نستلن

وارداتی بودن بیش از ۹۰ درصد کولرهای گازی

به ادعای یکی از فعالان اقتصادی و با توجه به فرا رسیدن فصل سرما در سال گذشته، عده ای به خرید انبوه کولر گازی روی آوردند و ممکن است بازار بحران جدیدی را تجربه کنند. با مطالعه این مقاله به علت وارداتی بودن کولر گازی و همینطور کمبود این وسیله سرمایشی پیشرفته، بیشتر پی خواهید برد.

پست های مرتبط

در روزنامه ها در صندوق پستی خود بمانید