دمنوش‌های گیاهی مناسب لاغری

لاغری بحث داغ این روزهای خیلی از افراد است که نگران اضافه وزن خود هستند. برای رسیدن به لاغری مطلوبی که مد نظر دارید باید بدانید اول از همه باید عادت‌های بد غذایی خود را تغییر دهید. علاوه بر آن راههای کم کردن اضافه وزن مختلف است. شما می‌توانید با انجام ورزش‌های متناسب برای لاغری، مصرف قرص‌های گیاهی، گرفتن رژیم غذایی مناسب و یا استفاده از دمنوش‌های گیاهی به رسیدن وزن ایده‌آل خود کمک کنید. ما در این مقاله ما درمورد انواع دمنوش‌های گیاهی مناسب لاغری برای رژیم، کاهش اضافه وزن و چربی‌سوزی مطالبی را به اشتراک گذاشته‌ایم.

[gap height=”10″]

دمنوش‌های گیاهی مناسب لاغری

 • دمنوش چایی‌سبز برای چربی‌سوزی

یکی از دمنوش‌های گیاهی مناسب لاغری، چایی سبز است. این دمنوش برای لاغری و کاهش وزن بسیار مناسب است. چایی سبز باعث کم شدن اشتها و افزایش چربی‌سوزی می‌شود. مطالعات انجام شده حاکی از آن است که چایی سبز باعث فعال شدن برخی هورمونهای موثر در چربی‌سوزی می‌شود و به کاهش چربی بدن به ویژه در ناحیه شکم کمک بسزایی می‌کند.

[gap height=”2″]

دمنوش‌های گیاهی مناسب لاغری
دمنوش چایی سبز برای چربی‌سوزی

[gap height=”2″]

 • دمنوش نعنا برای کاهش اشتها

دمنوش نعنا عطر بسیار فوق العاده‌ای دارد و همین امر باعث می‌شود مغز شما فریب بخورد و کم اشتها شوید. از مزیت‌های استفاده این دمنوش علاوه بر اینکه به کاهش اشتها اشاره کرد، می‌توان خواب راحت و تقویت سیستم ایمنی بدن را نیز اضافه کرد.

[gap height=”2″]

دمنوش‌های گیاهی مناسب لاغری
دمنوش نعنا برای کاهش اشتها

[gap height=”2″]

 • دمنوش چایی سفید، مسدود کننده چربی‌های بدن

غنی‌ترین چای جهان از نظر داشتن آنتی اکسیدان، چای سفید است و ۳ برابر چای سبز دارای ترکیبات پلی‌فلون‌ها می‌باشد. چای سفید معمولا در نور خورشید به صورت طبیعی خشک می‌شود. این چایی با جلوگیری از ایجاد سلول‌های چربی و افزایش چربی‌سوزی باعث کاهش وزن می‌شود. در چایی سفید موادی به نام کاتاچین وجود دارد که باعث کاهش اشتها و مانع از جذب چربی می‌شود.

[gap height=”2″]

دمنوش‌های گیاهی مناسب لاغری
چایی سفید برای مسدود کردن چربی بدن

[gap height=”2″]

 • دمنوش زرشک

از دیگر دمنوش‌های گیاهی مناسب لاغری که مناسب چربی‌سوزی و کاهش وزن هست، باید به دمنوش زرشک اشاره کرد. این دمنوش برای باز کردن مجاری عروق نیز بسیار مناسب است.

[gap height=”2″]

دمنوش‌های گیاهی مناسب لاغری
دمنوش زرشک

[gap height=”2″]

 • دمنوش دارچین برای تنظیم خون

یکی از موارد اصلی که مستقیم بر روری میزان گرسنگی و انرژی ما تاثیر دارد، میزان قند خون بدن است. دمنوش دارچین تاثیر مستقیم بر روی قند خون شما دارد و این دمنوش خوشبو و مفید اشتهای کاذب شما را کاهش داده و چربی‌سوزی را هم در بدن شما افزایش می‌دهد.

[gap height=”2″]

دمنوش‌های گیاهی مناسب لاغری
دمنوش دارچین مناسب تنظیم قند خون

[gap height=”2″]

 • دمنوش گل محمدی برای سم‌ زدایی

در بدن بودن نمک بیش از حد در آب موجود خون موجب غلظت خون شده و برای سلامت بدن و گردش خون اصلا مناسب نیست. همچنین وقتی بدن در حال چربی‌سوزی است در واقع یعنی آب بدن از بین می‌رود. گل محمدی یا گل رز سرخ بعنوان یک ماده دیورتیک (ادرار آور) باعث می‌شود تا کلیه‌ها مقدار بیشتری سدیم را توسط ادرار دفع کرده و به سم زدایی بدن کمک می‌کند.

[gap height=”2″]

دمنوش‌های گیاهی مناسب لاغری
دمنوش گل محمدی برای سم‌زدایی

[gap height=”2″]

 • چای جنسینگ برای افزایش انرژی

این موضوع را می‌دانید که وقتی در حال رژیم گرفتن هستید و همزمان هم فعالیت ورزشی دارید، انرژی بسیاری از بدنتان گرفته می‌شود. مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که جنسینگ قند خون شما را متعادل نگه داشته و انرژی کافی و مناسب را به بدن شما انتقال می‌دهد. همچنین این دمنوش به شما کمک می‌کند که به خستگی غلبه کنید و انرژی و توانایی‌های ذهن شما افزایش پیدا کند.

[gap height=”2″]

دمنوش‌های گیاهی مناسب لاغری
دمنوش جنسینگ برای افزایش انرژی

[gap height=”2″]

 • دمنوش زنجبیل برای لاغری

یکی دیگر از دمنوش‌های گیاهی مناسب لاغری که می‌خواهیم معرفی کنیم، دمنوش زنجبیل است. زنجبیل یکی از بهترین چربی سوزها می‌باشد. استفاده از ریشه زنجبیل می‌تواند باعث کاهش اشتها و وزن شما شود. خاصیتی که این دمنوش دارد این است که جلوی ریزه‌خواری شما را می‌گیرد؛ به همین علت توصیه می‌شود بعد از هر وعده غذایی از چایی زنجبیل استفاده کنید. همچنین زنجبیل بخاطر خاصیتی که دارد به عملکرد درست روده بزرگ و کوچک  و معده بسیار کمک می‌کند و مواد مغذی را جذب کرده و به دفع مواد زائد سرعت می‌بخشد.

[gap height=”2″]

دمنوش‌های گیاهی مناسب لاغری
دمنوش زنجبیل با تاثیر زیاد در لاغری

[gap height=”2″]

 • دمنوش مریم گلی برای کاهش استرس

ترشح هورمون کورتیزول که بخاطر استرس بوجود می‌آید، باعث تحریک اشتها می‌شود. همین عامل باعث تحریک اشتهای شماست؛ و با افزایش اشتها میل به خوردن غذای مختلف نیز افزایش پیدا می‌کند. دمنوش مریم گلی با آرام کردن ذهن، بدن و تقویت سیستم ایمنی بدن، از بوجود آمدن اشتهای ناشی از استرس جلوگیری می‌کند.

[gap height=”2″]

دمنوش‌های گیاهی مناسب لاغری
دمنوش مریم گلی مناسب برای کاهش استرس

[gap height=”2″]

 • دمنوش قهوه سبز برای چربی‌سوزی

قهوه به دلیل کافئینی که دارد سوخت و ساز بدن را ۳ تا ۱۱ درصد افزایش می‌دهد. همچنین باعث افزایش متابولیسم بدن شده و بر روی چربی‌سوزی تاثیر بسزایی دارد. علاوه بر خاصیتهایی که بیان شد کلروژنیک اسید قهوه سبز نیز قند خون را کاهش داده و با افزایش سنتز چربی باعث کاهش وزن می‌شود.

[gap height=”2″]

دمنوش‌های گیاهی مناسب لاغری
دمنوش قهوه سبز

[gap height=”2″]

 • دمنوش زیره

از دیگر دمنوش‌های گیاهی مناسب لاغری، می‌توان دمنوش زیره را معرفی کرد. استفاده از این دمنوش نیم ساعت قبل از غذا توصیه می‌شود.  این دمنوش را می‍توانید با آب لیمو ترش تازه و عسل کنید.

[gap height=”2″]

دمنوش‌های گیاهی مناسب لاغری
دمنوش زیره

[gap height=”10″]

نتیجه‌گیری

با توجه به معرفی دمنوش‌های گیاهی برای لاغری و تاثیرات مناسب آنها برای حفظ سیستم ایمنی بدن و اعصاب، در انتها باید افزود شما عزیزان باید بدانید تنها با استفاده از دمنوش نمی‌توانید به وزن ایده‌ال خود برسید؛ یا بهتر بگوییم شاید خیلی دیر به نتیجه‌ای دست پیدا کنید. به شما توصیه می‌کنیم علاوه براستفاده از دمنوش‌های گیاهی بهتر است در کنار آن به فعالیت‌های ورزشی و استفاده از رژیم غذایی مناسب بپردازید تا هم علاوه بر داشتن اندامی مناسب، زودتر به لاغری و وزنی که مد نظر دارید برسید.

آخرین مقالات

معرفی تلویزیون های QLED

با پیشرفت تکنولوژی و علم روز لوازم خانگی نیز دستخوش تغییرات شده و ممکن است شما را در انتخاب دچار مشکل کند تلویزیون یکی از چیزهاییست که با تنوع و قابلیت های بسیارش سبب سردرگمی خواهد کرد در این مقاله به معرفی یکی از انواع تلویزیون ها می پردازیم که سبب انتخاب بهتر شما می شود.

عیب‌های رایج در ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی یکی از وسایل مهم در خانه می باشد و به دلیل پر مصرف بودن ممکن است مشکلاتی در آن ایجاد گردد که بررسی بعضی از این مشکلات باید زیر نظر متخصص صورت گیرد در این مقاله به بررسی مهمترین مشکلات پرداخته ایم.

چرخه بازار لوازم خانگی می چرخد

طبق خبری که توسط اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران منتشر شد، ماه پس از ممنوعیت وارداتی برخی اقلام لوازم خانگی و تخصیص ارز نیمایی...

هفت محور رونق تولید در سال ۹۸

توضیح درباره دلایل توجه به رونق تولید توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال ۱۳۹۸ و معرفی و بررسی هفت محور در سال جدید در مجله اینترنتی نستلن

وارداتی بودن بیش از ۹۰ درصد کولرهای گازی

به ادعای یکی از فعالان اقتصادی و با توجه به فرا رسیدن فصل سرما در سال گذشته، عده ای به خرید انبوه کولر گازی روی آوردند و ممکن است بازار بحران جدیدی را تجربه کنند. با مطالعه این مقاله به علت وارداتی بودن کولر گازی و همینطور کمبود این وسیله سرمایشی پیشرفته، بیشتر پی خواهید برد.

پست های مرتبط

در روزنامه ها در صندوق پستی خود بمانید