با قابلیت های کولر آبی انرژی آشنا شوید

کولر آبی انرژی ساخت شرکت تولیدی انرژی است که دارای قابلیت های زیادی است. کولرهای مختلفی از نوع خانگی و صنعتی بین تولیدات این شرکت ها وجود دارند و برای هر صنفی قابل استفاده هستند. اقلیم بسیاری از شهرهای کشور ما به گونه ای است که برای سرمایش، کولرهای آبی بیشتر مورد توجه هستند و به علت هزینه ی خرید پایین تر و مصرف انرژی کمتر اکثر مراکز اداری و ساختمان های مسکونی از آن بهره می برند. هوای خنکی که این کولرها ایجاد می کنند نسبت به کولرهای معمولی سالم تر هستند. در این مقاله سعی می کنیم بررسی هایی را در رابطه با قابلیت های کولر آبی انرژی داشته باشیم.

طراحی کولر آبی انرژی

کولر آبی با برند انرژی امروزه یکی از محصولات جدیدی است که تولید رسیده است. کولرهای آبی این برند به جای پوشال های معمولی از پد سلولزی استفاده شده است که بسیار بهتر و مناسب تر است. طراحی ظاهری این کولر مشابه کولرهای قدیمی ست فقط به جای پوشال سفید رنگ از پد های سلولزی کرم تا قهوه ای رنگ استفاده می شود. این کولرها قابل استفاده پشت پنجره یا پشت بام است.

ریموت کنترل کولر آبی انرژی

این کولرها دارای ریموت کنترل هستند و به همین علت می توان راحت تر از آن استفاده کرد. ریموت کنترل می تواند ترموستات کولر را تنظیم کند. این ترموستات دما را در حد مشخصی نگه می دارد. علاوه بر این دکمه ی خاموش و روشن را نیز می توان تنظیم کرد که بدین صورت زمان مشخصی را برای خاموش یا روشن شدن دستگاه در نظر می گیرند و بدین صورت می توان در زمان خاصی آن را روشن کرد یا نگرانی از بابت روشن ماندن دستگاه در زمان خواب نداشته باشید.

سیستم حفاظت از جان کولر آبی انرژی

یکی از قابلیت های کولر انرژی داشتن سیستم محافظت از جان است. هنگامی که کولر دارای نشتی جریان برق بیشتر از ۳۰ میلی آمپر باشد، یا فردی به وسیله ی این دستگاه دچار برق گرفتگی شود، در کمتر از ۲۰۰ms سیستم به صورت اتوماتیک دستور قطع دو قطب را می دهد و کولر را خاموش می کند. سپس آلارم صوتی دستگاه را هم به صدا در می آورد. این ترموستات با کمترین میزان خطا و در حد یک میلی آمپر جریان نشتی را اندازه گیری می کند و در صورتی که به میزان مورد نظر برسد این سیستم عمل می کند و از خطرهای احتمالی جلوگیری می کند. سیستم های این کولر به درستی عمل می کند و تست های مختلفی بر روی آن ها انجام گرفته و عملکرد صحیح آن ها نیز بررسی شده است.

پوشال های سلولزی در کولر آبی انرژی

پدهای سلولزی که به جای پوشال در کولر آبی برند انرژی مورد استفاده قرار گرفته است دارای مزیت های زیادی است. این پدها به مقدار مناسب تری رطوبت را پخش می کنند. از این رو سبب ایجاد گرهک های آهک در بین این مواد نمی شود. علاوه بر این سبب رشد باکتری ها و قارچ ها نمی شود. این باکتری ها و میکروب ها ممکن است در هوا پخش شوند و به مرور زمان در کولرهای پوشال دار سبب ایجاد بیماری های تنفسی می شوند. کولر آبی سلولزی با داشتن سلولز این مشکل را برطرف کرده است و هوایی مطبوع و بدون بو به بیرون پرتاب می کند. این عامل سبب می شود تا هوایی کاملاً تازه و سالم را تنفس کنید.

راندمان تبخیر بالای ۸۳ درصد کولر آبی انرژی

تبخیر آب در سلولزهای موجود در این کولر به میزان بسیار بالایی صورت می گیرد در این صورت مصرف آب دستگاه نیز به مقدار بسیار زیادی کاهش می یابد و روی هم رفته در هزینه های مصرف آب نیز صرفه جویی می شود. این عوامی سبب می شود تا هوایی صددرصد تازه و خنک به فضا وارد کند. این عوامل بسیار مهم هستند زیرا در غیر این صورت ممکن است در فصل گرم نیز شاهد بیماری های تنفسی و پوستی متعددی باشیم. علاوه بر این زمانی که بازده تبخیر بالا است، در فشارهای کم آب یا زمانی که با قطعی آب مواجه می شویم، مدت زمان بیشتری می توان از مقدار کمی آب که در محفظه ی دستگاه وجود دارد استفاده کرد.

عمر طولانی پد سلولزی کولر آبی انرژی

پدهای سلولزی دارای عمر طولانی هستند و می توان از هر کدام بین ۳ تا ۵ سال استفاده کرد. مدت زمانی که این پدها عمر می کنند نسبت به پوشال های معمولی بسیار بیشتر است و در کل دوران با همان کیفیت اولیه فعالیت دارند. هر چه پدهای کولر آبی انرژی در آب با سختی کمتری کار کنند، عمر بیشتری دارند و کیفیت خود را دیرتر از دست می دهند.

سایر قابلیت های کولر آبی انرژی

با توجه به این که کولرهای آبی برای اکثر مناطق کشور مناسب هستند، به جای استفاده از کولرهای گازی که هم خرید و هم نصب آن ها هزینه ی بالایی دارد و مصرف انرژی بیشتری دارند، خرید کولر آبی انرژی می تواند این هزینه ها را به مقدار زیادی کاهش دهد.

علاوه بر این موارد کولر آبی با برند انرژی دارای صدای کمی است و هنگامی که روشن است باعث ایجاد صدای اضافی در محیط به مقدار زیاد نمی شود. این قابلیت به خصوص در زمانی که به خواب می رویم می تواند اهمیت بالایی داشته باشد.

استفاده از این کولرها در فضاهای تجاری، اداری، مدارس، صنعتی، بانک ها و مساجد و رستوران مناسب است و به علت این که خنکی آن در طول فصل گرما دارای راندمان یکسانی است می توان از آن استفاده ی استاندارد در تمام طول فصل های گرم داشت. بدین صورت نیازی به استفاده از چند دستگاه در زمان گرم تر شدن هوا وجود ندارد.

قابلیت نصب

این کولرها را می توان بر روی پشت بام ها نصب کرد و بدین صورت تا بیش از ۱۰ متر هم می توان باد آن را هدایت کرد. از این رو برای کانال کشی های مختلفی را در بخش های مختلف ساختمان می توان ایجاد کرد و با یک کولر با سایز بزرگ تمام هوای خنک مورد نیاز برای یک ساختمان را تامین کرد.

کولر آبی انرژی دارای سایزهای مختلفی هستند که هر کدام برای فضایی با متراژ خاص مناسب هستند. چندین مدل با ابعاد مختلف را می توان در بین این کولرها مشاهده کرد. قدرت موتور در هر کدام نیز متفاوت است. از این رو هنگام خرید کولر آبی انرژی باید متناسب با فضایی که کولر قرار است در آن جا نصب شود این دستگاه را خریداری کرد. یکی دیگر از قابلیت های این کولر، وزن مناسب آن است. پدهای سلولزی که جایگزین پوشال های قدیمی شده اند، دارای وزن کمی هستند. هر چند تراکم این پدها نسبت به پوشال بیشتر است اما سبک تر هستند و بدین صورت وزن آن ها با توجه به ابعاد آن ها مناسب است.

آخرین مقالات

معرفی تلویزیون های QLED

با پیشرفت تکنولوژی و علم روز لوازم خانگی نیز دستخوش تغییرات شده و ممکن است شما را در انتخاب دچار مشکل کند تلویزیون یکی از چیزهاییست که با تنوع و قابلیت های بسیارش سبب سردرگمی خواهد کرد در این مقاله به معرفی یکی از انواع تلویزیون ها می پردازیم که سبب انتخاب بهتر شما می شود.

عیب‌های رایج در ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی یکی از وسایل مهم در خانه می باشد و به دلیل پر مصرف بودن ممکن است مشکلاتی در آن ایجاد گردد که بررسی بعضی از این مشکلات باید زیر نظر متخصص صورت گیرد در این مقاله به بررسی مهمترین مشکلات پرداخته ایم.

چرخه بازار لوازم خانگی می چرخد

طبق خبری که توسط اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران منتشر شد، ماه پس از ممنوعیت وارداتی برخی اقلام لوازم خانگی و تخصیص ارز نیمایی...

هفت محور رونق تولید در سال ۹۸

توضیح درباره دلایل توجه به رونق تولید توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال ۱۳۹۸ و معرفی و بررسی هفت محور در سال جدید در مجله اینترنتی نستلن

وارداتی بودن بیش از ۹۰ درصد کولرهای گازی

به ادعای یکی از فعالان اقتصادی و با توجه به فرا رسیدن فصل سرما در سال گذشته، عده ای به خرید انبوه کولر گازی روی آوردند و ممکن است بازار بحران جدیدی را تجربه کنند. با مطالعه این مقاله به علت وارداتی بودن کولر گازی و همینطور کمبود این وسیله سرمایشی پیشرفته، بیشتر پی خواهید برد.

پست های مرتبط

در روزنامه ها در صندوق پستی خود بمانید