برای کدام لوازم خانگی باید کنترل مصرف انرژی را بیشتر درنظر بگیریم؟

طبیعتا شما از آن دسته افراد هستید که به هنگام خرید لوازم خانگی به برچسب‌های کنترل مصرف انرژی توجهی ندارید!! اما این مطلب را باید در نظر داشته باشید که این برچسب‌ها یک راهنمای اصلی و مهم یا بهتر است بگوییم شناسنامه مهم میزان مصرف برق هر لوازم خانگی می‌باشد. در خرید لوارم خانگی اولین موضوعی که باید به آن توجه کنید، اولویت مصرف و میزان کارآیی آن است؛ اینکه از خود بپرسید که کدام وسیله بیشترین و کمترین کاربرد و مصرف را در خانه من دارد؟

برای مثال فرض کنید قصد خرید گوشت‌کوب برقی را دارید؛ قبل از خرید و بعد از مرحله بررسی کیفیت و برند، به اینکه از این وسیله در منزل چندبار استفاده می‌کنید می‌پردازید و بعد از آن هم باید به میزان مصرف انرژی و هماهنگی آن با برچسب انرژی توجه کنید. قطعا می‌دانید میزان استفاده از لوازم خانگی مثل گوشت‌‌کوب برقی و آبمیوه‌گیری در خانه‌ها بسیار کم است و استفاده از آنها بیش از دو یا سه بار در طول یک ماه آن هم در مدت زمان کم در حد ۱۰ دقیقه یا یک ربع است. پس مصرف برق اینگونه لوازم خانگی بسیار کم است و تاثیری زیادی بر روی قبوض نخواهند داشت.

[gap height=”5″]

اهمیت برچسب مصرف انرژی برای لوازم خانگی

[gap height=”2″]

کنترل مصرف انرژی برای لوازم خانگی بسیار مهمتر است که با مصرف برق رابطه مستقیمی داشته باشند؛ قطعا سوال برایتان پیش میاید که منظور از این جمله چیست؟

وسایل بزرگ و سنگینی مانند یخچال فریزر در اکثر ساعت‌های روز روشن و به مدت طولانی کار می‌کنند و همینطور تلویزیون و وسایل خاص دیگر که هرکدام نسبت به فصل مربوط خود بیشترین مصرف در آن برهه از زمان را دارند مانند کولرهای گازی، اسپیلت و بخاری برقی که توجه به برچسب مصرف انرژی هرکدام از این لوازم خانگی برای اینکه به مصرف برق منزل و پایین آمدن مبالغ قبوض کمک کنید، بسیار مهم است.

[gap height=”5″]

نتیجه‌گیری

تمام مطالب ارائه شده در صورتی قابل رعایت کردن هستند که وسایل‌برقی خود را از فروشگاه‌های آنلاین معتبر یا نمایندگی‌های سطح شهر خریداری نمایید و در هنگام خرید به هر یک از موارد ضروری مانند برچسب مصرف انرژی، خدمات پس از فروش و ضمانتنامه هرکدام توجه و دقت داشته باشید.

آخرین مقالات

معرفی تلویزیون های QLED

با پیشرفت تکنولوژی و علم روز لوازم خانگی نیز دستخوش تغییرات شده و ممکن است شما را در انتخاب دچار مشکل کند تلویزیون یکی از چیزهاییست که با تنوع و قابلیت های بسیارش سبب سردرگمی خواهد کرد در این مقاله به معرفی یکی از انواع تلویزیون ها می پردازیم که سبب انتخاب بهتر شما می شود.

عیب‌های رایج در ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی یکی از وسایل مهم در خانه می باشد و به دلیل پر مصرف بودن ممکن است مشکلاتی در آن ایجاد گردد که بررسی بعضی از این مشکلات باید زیر نظر متخصص صورت گیرد در این مقاله به بررسی مهمترین مشکلات پرداخته ایم.

چرخه بازار لوازم خانگی می چرخد

طبق خبری که توسط اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران منتشر شد، ماه پس از ممنوعیت وارداتی برخی اقلام لوازم خانگی و تخصیص ارز نیمایی...

هفت محور رونق تولید در سال ۹۸

توضیح درباره دلایل توجه به رونق تولید توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال ۱۳۹۸ و معرفی و بررسی هفت محور در سال جدید در مجله اینترنتی نستلن

وارداتی بودن بیش از ۹۰ درصد کولرهای گازی

به ادعای یکی از فعالان اقتصادی و با توجه به فرا رسیدن فصل سرما در سال گذشته، عده ای به خرید انبوه کولر گازی روی آوردند و ممکن است بازار بحران جدیدی را تجربه کنند. با مطالعه این مقاله به علت وارداتی بودن کولر گازی و همینطور کمبود این وسیله سرمایشی پیشرفته، بیشتر پی خواهید برد.

پست های مرتبط

در روزنامه ها در صندوق پستی خود بمانید