انواع کولر گازی و تفاوت آنها

در فصل تابستان و گرما تنها چیزی که به ذهن همه برای خنک کردن خود و محیط می‌رسد، کولر است. در مقاله‌های قبلی در مورد اینکه کولر آبی یا کولر گازی بگیریم، بحث و معایب و مزیت‌های هرکدام را بیان کردیم. حال در این مقاله می‍خواهیم به معرفی انواع کولر گازی و تفاوت آنها بپردازیم.

[gap height=”3″]

انواع کولر گازی و تفاوت آنها

کولرهای گازی به ۳ دسته کلی تقسیم می‌شود؛ کولر گازی پنجره‌ای، کولر گازی اسپیلت و کولر گازی ایستاده

کولرهای گازی به غیر از مواردی که نام برده شد، مدل‌های دیگه‌ای هم دارند اما این ۳ مدل برای مصارف خانگی و اداری کاربرد بسیار بیشتری دارند. هریک از این ۳ مدل نام برده شده خصوصیات، معایب و مزیت‌های خود را دارند که در ادامه مطلب به معرفی هریک از آنها می‌پردازیم.

[gap height=”5″]

  • کولر گازی پنجره‌ای

از مزیت‌های این نوع کولر گازی به قیمت پایین و قدرت خنک کنندگی زیاد آن می‌توان اشاره کرد. این کولر نیاز به برق‌کشی جدا ندارد و تنها با وصل کردن کابل به برق فعال می‌شود. این نوع کولر از خانواده کولر گازی‌ها نیاز به سوراخ کردن دیوار و رد کردن لوله‌های مسی ندارد. علاوه بر مزیت‌هایی که عنوان شد، باید گفت مصرف برق بسیار زیاد، وزن زیاد و همینطور سرو صدای بسیار بالای آن از معایب آن محسوب می‌شود. کولرهای گازی پنجره‌ای  بیشتر در مناطقی که مصرف برق آنجا B باشد مثل شمال و جنوب کشور بسیار پر کاربرد است.

[gap height=”2″]

تفاوت انواع کولر گازی

[gap height=”3″]

  • کولر گازی اسپیلت

از انواع کولر گازی می‌توان به کولرهای اسپیلت اشاره کرد؛ کولرهای اسپیلت نسل پیشرفته کولرهای گازی هستند. این نوع کولرها نسبت به کولرهای گازی پنجره‌ای مصرف برق کمتر اما قیمت بیشتری دارند. این کولر از ۲ قسمت داخلی و خارجی درست شده است. نصب کردن این کولر نیاز به نصاب حرفه‌ای و ماهر دارد؛ ۲ قسمت داخلی و خارجی یونولیت نام دارد که معمولا این یونولیت‌ها را به صورت داخلی کار می‌کنند تا لوله‌های مسی داخل دید نباشند. اسپیلت‌ها دمای هوا محیط را طبق خواسته و میل شما تغییر می‌دهد و رطوبت هوا را هم از بین می‌برد. در داخل این کولرها فیلترهایی تعبیه شده که هوا را کاملا تصفیه می‌کند و باکتری‌های اتاق را از بین می‌برد. در هنگام خرید این کولر گازی باید به این مورد توجه کنید که موتور باید امکان نصب در فاصله ۵ تا ۱۰ متری از پنل را داشته باشد؛ در غیر اینصورت باید از خرید کولر اسپیلت منصرف شوید.

[gap height=”2″]

تفاوت انواع کولر گازی

[gap height=”3″]

  • کولر گازی ایستاده

از این نوع کولر گازی در مصارف صنعتی چون پایانه‌های مسافربری، مساجد، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و … استفاده می‌شود. در مصارف خانگی هم در صورت نیاز و خاص استفاده می‌شود؛ مثلا برای کسانی که اجاره نشین هستند و هر سری به علت جابه جایی مجبور به تغییر مکان خود هستند.

[gap height=”2″]

تفاوت انواع کولر گازی

[gap height=”10″]

تفاوت کولر گازی پنجره‌ای با کولر گازی اسپیلت

یکی از مزیت‌های کولر پنجره‌ای نسبت به کولر اسپیلت این است که به راحتی از جایگاه می‌توان خارج کرد و تا شروع مجدد فصل تابستان در جای محفوظ نگهداری کرد اما با کولرهای اسپیلت باید همیشه یک مدل بودن طرح دیوار را تحمل کرد. اما از مزیت کولر اسپیلت نسبت به کولر پنجره‌ای هم می‌توان به این اشاره کرد که بعضی از اسپیلت‌ها در فصل زمستان هم کاربرد دارند و می‌توانند به عنوان بخاری هم عمل کنند و باعث گرمای محیط شوند.

[gap height=”5″]

با ارائه این مطلب و مقاله های دیگر در مورد کولرها سعی کردیم مزیت‌ها و معایب هریک از کولرها را نسبت به کارایی خود معرفی کنیم و نام ببریم تا شما عزیزان با توجه به نیاز خود و هزینه‌ای که برای خرید کولر گازی در نظر دارید بتوانید راحت‌تر تصمیم گیری و برای خرید اقدام کنید.

آخرین مقالات

معرفی تلویزیون های QLED

با پیشرفت تکنولوژی و علم روز لوازم خانگی نیز دستخوش تغییرات شده و ممکن است شما را در انتخاب دچار مشکل کند تلویزیون یکی از چیزهاییست که با تنوع و قابلیت های بسیارش سبب سردرگمی خواهد کرد در این مقاله به معرفی یکی از انواع تلویزیون ها می پردازیم که سبب انتخاب بهتر شما می شود.

عیب‌های رایج در ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی یکی از وسایل مهم در خانه می باشد و به دلیل پر مصرف بودن ممکن است مشکلاتی در آن ایجاد گردد که بررسی بعضی از این مشکلات باید زیر نظر متخصص صورت گیرد در این مقاله به بررسی مهمترین مشکلات پرداخته ایم.

چرخه بازار لوازم خانگی می چرخد

طبق خبری که توسط اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران منتشر شد، ماه پس از ممنوعیت وارداتی برخی اقلام لوازم خانگی و تخصیص ارز نیمایی...

هفت محور رونق تولید در سال ۹۸

توضیح درباره دلایل توجه به رونق تولید توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال ۱۳۹۸ و معرفی و بررسی هفت محور در سال جدید در مجله اینترنتی نستلن

وارداتی بودن بیش از ۹۰ درصد کولرهای گازی

به ادعای یکی از فعالان اقتصادی و با توجه به فرا رسیدن فصل سرما در سال گذشته، عده ای به خرید انبوه کولر گازی روی آوردند و ممکن است بازار بحران جدیدی را تجربه کنند. با مطالعه این مقاله به علت وارداتی بودن کولر گازی و همینطور کمبود این وسیله سرمایشی پیشرفته، بیشتر پی خواهید برد.

پست های مرتبط

در روزنامه ها در صندوق پستی خود بمانید