آیا موفقیت یک فرمول خاص دارد؟

Success

فرمول موفقیت چیست؟

آیا موفقیت یک فرمول خاص دارد؟

راز موفقیت چیست؟

کلید این راز دست چه کسی است ؟

[gap height=”25″]

 

اینها سوالاتی است درباره موفقیت که سالیان سال است ذهن بشر را به خود مشغول کرده است و به اندازه تمام فکرها برایش راهکار داده‌اند و مقاله نوشته‌اند. فکر میکنم خالی از لطف نباشد داستانی که در کتاب نیروی حال اثر اکهارت توله را میخواندم اینجا باهم مرور کنیم که شاید ما را به جواب نزدیکتر کند.

گدایی سی سال کنار جاده‌ای نشسته بود

روزی غریبه ای از کنار او گذشت. گدا مثل همیشه کاسه خود را به سمت او گرفت و از او درخواست پول کرد

غریبه به او گفت: چیزی ندارم به تو بدهم؛ آنگاه پرسید آن چیست که رویش نشسته‌ای؟

گدا گفت هیچ؛ یک صندوق قدیمی؛ تا آنجا که یادم می‌آید روی همین صندوق نشسته‌ام و گدایی کرده‌ام

غریبه گفت آیا تا کنون داخل صندوق را دیده‌ای؟

گدا جواب داد؛ برای چه باید داخلش را ببینم؟

غریبه اصرار کرد که او داخل صندوق را نگاهی بیندازد و گدا کنجکاو شد و سعی کرد در صندوق را باز کند، ناگهان در صندوق باز شد و گدا با حیرت و ناباوری و شادمانی دید که صندوق پر از جواهر است.

فرض کنید من همان غریبه‌ام شاید نتوانم فرمول موفقیت را به شما بدهم اما قبل از هر چیزی به شما میگویم نگاهی به درون خودتان بیندازید فرمول موفقیت در درون خود شماست. ابتدا خودتان و ترجیهاتتان را خوب بشناسید و بعد از آن فرمول خاص خودتان را کشف کنید چون واقعیت این است که تنها فاصله ما با آدمهای موفق چند رمز و تکنیک و فرمول نیست که آنها بلد باشند وما بلد نباشیم، انسانهای موفق یک سری عادتها و کارهایی در زندگیشان انجام می‌دهند که که شاید ما رغبتی به انجام آن نداشته باشیم و آنها با انجام دادن آن توانسته اند موفق شوند که این عادتها  بهه ما کمک می کند تا در مسیری که در پیش گرفته ایم، موفق شویم در ادامه چند مورد از عادتهای افراد موفق را به اختصار برایتان شرح می‌دهم.

عادتهای رایج افراد موفق

  •  مشورت می‌کنند

افراد موفق به طور مداوم به دنبال مشورت و کمک گرفتن از دیگران هستند. آن‌ها افرادی با توانایی بیشتر از خودشان را پیدا می‌کنند برای آن که از آن‌ها در امور مختلف مشاوره بگیرند.

  • به تمام ایمیل‌ها و تلفن‌ها و نامه‌ها پاسخ می‌دهند

یکی از مهمترین کارهایی که مدیراین برجسته هر روز صبح  انجام می‌دهند پاسخ به تماس‌های مختلفشان از طریف تلفن، ایمیل و یا نامه است.

  • یادگیری مستمر و بی انتها دارند

همیشه در حال یادگیری هستند و از آموختن چیزهای جدید لذت می‌برند. آنها مهارتها را برای رفع تکلیف یاد نمی‌گیرند، بلکه از یادگیری لذت می‌برند و هیچ گاه فکر نمی‌کنند همین قدر که بلدند کافی است. این یک واقعیت است؛ روزی که ما احساس کنیم که متخصص کار خود هستیم آن روز دیگر به خود اجازه یادگیری نخواهیم داد.

  • هدفمند هستند

افراد موفق عادت به نوشتن هدفهای کوتاه مدت و بلند مدت خود دارند. نوشتن و یاد آوری هدف جز اولویتهای آنها در روز می‌باشد، بهترین تمرین برای ایجاد انگیزه در روزی است که در پیش رو دارند.

  • افراد موفق پاسخگو هستند

یکی دیگر از مهمترین عادت افراد موفق داشتن جلسات متداول در هفته با همکاران و به خصوص افراد با تجربه و دوستان است که خود را پیگیر امور و پیشرفتشان می دانند. این افراد با ایجاد تعهد به یکدیگر و گذاشتن جلسات هفتگی خود را ملزم به توضیح روند کاریشان می‌کنند. این یک روش فوق العاده برای ایجاد انگیزه در کار است چرا که ما خودمان را  متعهد به توضیح پیشرفت کاریمان به آن افراد کرده ایم.

  •  به خود دروغ نمی گویند

دروغ گفتن به خود یکی از کارهای معمولی است که اکثر ما آدمها  ناخودآگاه انجام می دهیم و برایمان سخت است که مسئله به وجود آمده را بدون عذر و بهانه قبول کنیم . ولی افراد موفق این را خوب می دانند که ما به هر حال با مشکلاتی مواجه هستیم و وقتی درباره اتفاقی که روی داده به خودمان دروغ بگوییم در حقیقت توانایی مان را برای حل و فصل آن انکار کرده ایم و هرگز این کار را انجام نمی‌دهند.

  •  در گرفتن بازخورد تعلل نمی کنند

یکی از مهمترین کارها گرفتن بازخورد است. چون که به ما دید و چشم انداز  بهتری از موقعیت کنونی می دهد. در بعضی مواقع ما نمی توانیم پاسخی را که درست روبروی مان است را ببینیم ولی با گرفتن بازخورد تصمیم گیری بهتری خواهیم داشت. بازخورد گرفتن می تواند ما را با سرعت بیشتری به سوی اهدافمان پیش ببرد. زمانی که احتیاج داریم که بدانیم اکنون چه کاری را انجام دهیم یا چگونه انجام دهیم باید به سراغ بازخوردها برویم.

نتیجه گیری

در این یادداشت سعی کردم اشاره ای کلی به مواردی داشته باشم که دانستن و اندیشیدن به آن می‌تواند در موفقیت روزانه همه ما موثر باشد؛ برای پیروزی در بازی زندگی باید عادت های افراد موفق که بهره وری آنها را افزایش می دهد را بشناسیم و رعایت کنیم چون زندگی ما مجموعه ای از اعمالی است که هر روز و از روی عادت انجام می دهیم. و در نهایت باید یادمان باشد؛ از همه این موارد مهمتر این است؛ ما قدرتی را در درون خودمان داریم که میتواند ما را به یکی از موفق ترین افرادی که تاکنون تحسینش می کردیم تبدیل کند. موفق بودن نیازمند خودشناسی، اراده و تمرکز است. افراد موفق خوب می دانند چه چیزی را باید انجام دهند و اجازه نمی دهند که کسی یا چیزی آنها را متوقف کند.

آخرین مقالات

معرفی تلویزیون های QLED

با پیشرفت تکنولوژی و علم روز لوازم خانگی نیز دستخوش تغییرات شده و ممکن است شما را در انتخاب دچار مشکل کند تلویزیون یکی از چیزهاییست که با تنوع و قابلیت های بسیارش سبب سردرگمی خواهد کرد در این مقاله به معرفی یکی از انواع تلویزیون ها می پردازیم که سبب انتخاب بهتر شما می شود.

عیب‌های رایج در ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی یکی از وسایل مهم در خانه می باشد و به دلیل پر مصرف بودن ممکن است مشکلاتی در آن ایجاد گردد که بررسی بعضی از این مشکلات باید زیر نظر متخصص صورت گیرد در این مقاله به بررسی مهمترین مشکلات پرداخته ایم.

چرخه بازار لوازم خانگی می چرخد

طبق خبری که توسط اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران منتشر شد، ماه پس از ممنوعیت وارداتی برخی اقلام لوازم خانگی و تخصیص ارز نیمایی...

هفت محور رونق تولید در سال ۹۸

توضیح درباره دلایل توجه به رونق تولید توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال ۱۳۹۸ و معرفی و بررسی هفت محور در سال جدید در مجله اینترنتی نستلن

وارداتی بودن بیش از ۹۰ درصد کولرهای گازی

به ادعای یکی از فعالان اقتصادی و با توجه به فرا رسیدن فصل سرما در سال گذشته، عده ای به خرید انبوه کولر گازی روی آوردند و ممکن است بازار بحران جدیدی را تجربه کنند. با مطالعه این مقاله به علت وارداتی بودن کولر گازی و همینطور کمبود این وسیله سرمایشی پیشرفته، بیشتر پی خواهید برد.

پست های مرتبط

در روزنامه ها در صندوق پستی خود بمانید