امروزه داشتن تغذیه ای سالم و استفاده از آبمیوه های طبیعی برای بسیاری از افراد حائز اهمیت است. اگر شما هم جز این دسته از افراد هستید، بهتر است که با مطالعه راهنمای خرید آبمیوه گیری، دستگاه خود را در منزل راه اندازی کنید تا بتوانید در کمترین زمان و با صرف هزینه ای کم، آبمیوه ای کاملا طبیعی بنوشید. آبمیوه گیری ها امکان تهیه انواع آبمیوه از میوه های مختلفی چون سیب، انبه، آناناس و … را برای شما فراهم میکنند. این دستگاه وسیله ای کارآمد در هر خانه ای است و برای افرادی که نوشیدن آبمیوه را به میوه خوردن ترجیح میدهند و سایر افرادی که عادت به نوشیدن آبمیوه طبیعی در وعده صبحانه خود دارند، مناسب است. لازم به ذکر است که مصرف روزانه آبمیوه های طبیعی علاوه بر تامین ویتامین های مورد نیاز بدن، موجب شادابی و نشاط می شود.

در خرید دستگاه آبمیوه گیری توجه به نکاتی چون قیمت، زیبایی، برند، استاندارد ها، بازدهی و همچنین مشخصات فنی دستگاه مانند نحوه کارکرد، توان مصرفی، نوع و جنس تیغه ها اهمیت زیادی دارد. این دستگاه ها در دو نوع دستی و برقی و در دو حالت تک کاره و چند کاره در بازار به فروش میرسند که مدل های چند کاره آنها اغلب شامل امکاناتی چون مخلوط کن، آسیاب کن و … میباشند و شما میتوانید با توجه به نیاز خود دستگاه را انتخاب و خریداری نمایید. در ادامه به تفضیل به توضیح نکات قابل توجه  می پردازیم.

تاریخچه آبمیوه گیری

از آغاز زمان انسان ها میوه و سبزیجات میخوردند. باستان شناسان شواهدی مبنی بر اینکه تعدادی از انسانها از حدود 70 تا 150 سال پیش از میلاد آبمیوه می نوشیدند، کشف کردند. با این وجود تکنیک تهیه آبمیوه در طول زمان دستخوش تغییرات شده است. اولین دستگاه آبمیوه گیری در سال 1936 توسط دکتر نورمن واکر (Norman Walker) اختراع شد. ایشان در ابتدا یک کتاب به نام آبمیوه های سبزی خام منتشر کردند و در کنار این کتاب موفق به اختراع اولین دستگاه آبمیوه گیری شدند.

آبمیوه گیری Norwalk هنوز هم ساخته شده و در بازار به فروش می رسد. عملکرد نورواک به این صورت بود که میوه و سبزیجات را رنده و فشرده میکرد و آنها را به خمیر خوب تبدیل می نمود. سپس پالپ به کیسه کتان منتقل میشد و آبمیوه برای استفاده آسانتر از یک پرس هیدرولیک عبور میکرد و سرانجام از دستگاه خارج میشد. امروزه آبمیوه گیری های فشار هیدرولیک جز بهترین دستگاه های تولید آبمیوه هستند؛ چرا که با حفظ مواد مفید موجود در میوه ها، آبمیوه ای طبیعی و سالم تولید میکنند.

در ادامه به توضیح نکات لازم برای خرید آبمیوه گیری میپردازیم. شما میتوانید برای مطالعه بیشتر به ادامه مطلب بپردازید.