یخچال های کُمبی به دو دسته یخچال فریزر بالا و یخچال فریزر پایین تقسیم میشوند. این گروه از یخچال ها برای خانواده های کم جمعیتی که فضا و بودجه زیادی در اختیار ندارند بسیار مناسب است. در ابتدا به توضیح یخچال فریزر میپردازیم و در ادامه یخچال فریزر پایین را برای شما توضیح میدهیم و به طور کامل شباهت ها و تفاوتهای آنها و مزایا و معایبشان را بیان میکنیم.

یخچال فریزر بالا

ابن مدل در واقع جز یکی از قدیمی ترین مدل ها و یکی از متداول ترین های آنهاست. در این مدل یخچال فریزر قسمت فریزر در بالا واقع شده و بخش یخچال در زیر آن قرار گرفته است. در این مدل یخچال شما برای دسترسی به فریزر که در بالا واقع شده هیچ محدودیتی ندارید اما برای دسترسی به قسمت های پایینی یخچال که به نسبت از فریزر هم بیشتر با آن سروکار دارید؛ مجبورید که خم شوید و به مواد دسترسی پیدا کنید. برای رفع این مورد شرکت های تولید کننده یخچال فریزر گروه دیگری از یخچال فریزر را طراحی کردند که به انها یخچال فریزر پایین گفته میشود.

یخچال فریزر پایین

این مدل یخچال ها خیلی زود مورد استقبال مصرف کنندگان قرار گرفتند. مدل طراحی این گروه برعکس مدل بالا است. یعنی قسمت فریزر در پایین یخچال واقع شده و قسمت یخچال آن در بالای قسمت فریزر قرار گرفته است. همین باعث شده تا شما محدوده دید و دسترسی خوبی به مواد درون یخچال داشته باشید و به راحتی بتوانید مواد را از درون آن بردارید و در یخچال قرار دهید. و برعکس بالا زمانی نیاز به خم شدن دارید که بخواهید از درون فریزر ماده ای را بردارید. البته توجه به این نکته هم لازم است که اصولا اکثر آدمها در طول روز از یخچال استفاده بیشتری دارند، پس شاید بالا بودن بخش یخچال برای استفاده شما راحتتر باشد. البته این مورد سلیقه ای است و شما میتوانید بسته به نوع سلیقه و میزان استفاده ای که دارید آن را انتخاب کنید.

لازم به ذکر است که تفاوت یخچال های فریزر بالا و پایین تنها به این مورد ختم نمیشود و ما در ادامه آنها را به طور کامل برای شما شرح میدهیم:

تفاوت های یخچال فریزر بالا با یخچال فریزر پایین

موردی اولی که به آن اشاره میکنیم گنجایش بخش فریزر در این دو مدل یخچال است. در نظر داشته باشید که گنجایش بخش فریزر در یخچال فریزر پایین از گنجایش آن در یخچال فریزر بالا بیشتر است. مورد دوم نحوه طبقه بندی بخش فریزر در این دو مدل یخچال فریزر است. بخش فریزر در یخچال فریزر بالا به صورت طبقه ای تقسیم بندی شده است. این نحوه تقسیم بندی باعث شده تا شما بتوانید به راحتی مواد را از درون این طبقه ها بردارید و یا در درون آن قرار دهید. اگر نحوه طبقه بندی به صورت کشویی بود شما با مشکل مواجه می شدید چرا که قرار دادن و برداشتن مواد از درون این کشوها برای کاربر سخت میشد و هم این امکان وجود داشت که در هنگام استفاده از آن، کشوها بر روی کاربر سقوط کند.

برخلاف یخچال فریزر بالا، بخش فریزر در یخچال فریزر پایین به صورت کشویی طبقه بندی شده تا کاربر به راحتی بتواند مواد را از درون آن بردارد و درون آن قرار دهد. این کل تفاوت های این دو گروه یخچال با هم است. حال شما باید براساس نوع و میزان استفاده خود انتخاب کنید که کدام یک از این دو نوع یخچال فریزر را خریداری کنید. همانطور که متوجه شدید شاید در نگاه اول خرید یخچال فریزر کار ساده ای به نظر برسد اما در واقعیت نکات زیادی هستند که شما باید در هنگام خرید به آنها توجه کنید. به همین منظور‍ ‍‍‍‍‍‍پیشنهاد میکنیم که راهنمای خرید یخچال فریزر را به دقت مطالعه نمایید تا بتوانید با انواع آنها و مزایا و معایب هرکدام آشنا شوید و بتوانید خرید خوبی داشته باشید.